znajdujesz się: Strona główna > Kalendarium wydarzeń > Abc ortodoncji

Abc ortodoncji

termin: 02.03.2019

Abc ortodoncji

Abc ortodoncji

Wykładowca: dr n. med. Anna Koberska lek. dent.

Ortodoncja od lat jest cenioną dziedziną stomatologii, lecz niewątpliwie to właśnie teraz „ma swoje pięć minut”. W związku z tym przyjmujemy w naszych gabinetach coraz więcej pacjentów w trakcie leczenia aparatem stałym. Znajomość zasad postępowania w przypadku awarii aparatu czy też asystowania ortodoncie podczas wizyt oraz umiejętność przeprowadzenia instruktażu pacjenta ortodontycznego jest dziś niemalże zawodowym obowiązkiem każdej profesjonalnej higienistki i asystentki stomatologicznej.

Szkolenie kierowane jest do higienistek i asystentek stomatologicznych, chcących poszerzyć swoje kompetencje nie tylko o zagadnienia związane z asystowaniem ortodoncie ale również o szeroko pojętą profilaktykę i opiekę nad pacjentem ortodontycznym. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się zakładania aparatu retencyjnego tzw. retainera, będą również pozycjonować i kleić zamki na modele gipsowe, tak aby w gabinecie bez trudu poradzić sobie z awarią u pacjenta.

Zakres kursu
Pacjent ortodontyczny
Budowa aparatów
Instrumentarium ortodontyczne
Pozycjonowanie zamków
Zakładanie aparatu stałego cienkołukowego na modele gipsowe
Zasady instalowania aparatu retencyjnego
Zakładanie retainera na modele gipsowe
Profesjonalny instruktaż ortodontyczny

W części teoretycznej szkolenia kursanci zapoznają się ze sposobami leczenia nowoczesnej ortodoncji, dowiedzą się o różnych potrzebach pacjentów ortodontycznych w zależności od rodzaju stosowanego aparatu. Omówione zostaną wady oraz sposoby ich leczenia. Przedstawione zostanie instrumentarium i rodzaje aparatów, zasady pozycjonowania zamków aparatu cienkołukowego.
Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się zakładania aparatu retencyjnego tzw. retainera, będą również pozycjonować i kleić zamki na modele gipsowe, tak aby w gabinecie bez trudu poradzić sobie z awarią u pacjenta. Zapoznają się i nauczą posługiwać różnego rodzaju narzędziami, produktami i urządzeniami do prawidłowej, domowej kontroli mechanicznej i chemicznej biofilmu bakteryjnego.

Termin: 2 marca 2019
Godziny: 10:00-17:00
Miejsce: Poznań Mclinic, ul. Święciańska 6
Koszt: 500 zł
Informacja i zapisy:
tel. 605464333
kontakt@szkoleniaostrowska.pl
http://www.szkoleniaostrowska.pl