znajdujesz się: Strona główna > Kalendarium wydarzeń > CEDE 2018

CEDE 2018

termin: 20 - 22.09.2018

CEDE 2018

Niewiele ponad trzy miesiące dzieli nas od rozpoczęcia 27. Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE 2018

Niewiele ponad trzy miesiące dzieli nas od rozpoczęcia 27. Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE 2018 (20-22 września). Udział w wydarzeniu potwierdziło już 180 wystawców, uczestnicy odliczają dni do towarzyszącego wystawie 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej. Wyścig na „100” zaczynają 52 produkty zgłoszone do internetowego plebiscytu „Gwiazdy CEDE 2018”.

Festiwal wiedzy jest przewidziany na kilku płaszczyznach. Pierwszą stanowi oferta wystawców.
Równolegle do wystawy odbędzie się 2. Kongres Unii Stomatologii Polskiej.
Trzydniowe wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do lekarzy dentystów ogólnie praktykujących, ale nie brakuje w nim interesujących pozycji dla specjalistów. Program ułożyli przedstawiciele najważniejszych towarzystw i organizacji branżowych. Prace koordynowała prof. Marzena Dominiak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, członkini Komitetu Edukacyjnego Światowej Federacji Dentystycznej FDI.

Uczestnicy mogą zapisać się na cały, trzydniowy Kongres lub wybrany dzień. Będą również warsztaty, m.in. z fotografii stomatologicznej, podstaw implantologii, wykonywania licówek czy okluzji. W ramach sesji „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce” prace zaprezentują najlepsi habilitanci, doktoranci i studenci (wstęp wolny).
Dużym zainteresowaniem cieszy się III Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek.

Podczas CEDE nie zabraknie okazji do integracji. Uczestnicy imprezy brejkDENS (partnerem jest Kol-Dental) będą uczyć się tańców latino pod okiem mistrza z Wenezueli Samuela Rodriqueza. Tańczyć nie trzeba (ale pewnie można) podczas koncertu mistrza fortepianu Waldemara Malickiego, który zagra tuż po zakończeniu gali Gwiazdy CEDE. Trwają zapisy na Dentystyczny Turniej Bilardowy – amatorskie mistrzostwa o miano najlepszego w branży, rozgrywane zgodnie z zasadami profesjonalistów.

CEDE po raz pierwszy otwiera się na mieszkańców Poznania. Kilkuset weźmie udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w kierunku nowotworów jamy ustnej. Projekt, realizowany m.in. z Urzędem Miasta w Poznaniu, Fundacją „Z uśmiechem przez życie” oraz PTSS wpisuje się obchody Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.

Program szczegółowy i rejestracja na: https://www.cede.pl/2018/