znajdujesz się: Strona główna > Kalendarium wydarzeń > Easy Exam

Easy Exam

termin: 17.11.2018

Easy Exam

Easy Exam

Prowadzący: Dypl. hig. stom. Agata Szymkowska

Skondensowany kurs teoretyczno - praktyczny przygotowujący do praktycznej części egzaminu zawodowego dla asystentek i higienistek stomatologicznych. Udział w kursie da możliwość usystematyzowania oraz powtórzenia zarówno wiedzy, jak i umiejętności niezbędnych na egzaminie. Nowoczesna i autorska forma zajęć w oparciu o andragogiczny model kształcenia, czyli aktywizujący, twórczy i kreatywny sposób edukowania osób dorosłych z pewnością długo zapadnie w pamięci i nie pozwoli się nudzić.

Program
Kwestie organizacyjne, omówienie kolejnych etapów egzaminu, zaznajomienie ze stanowiskiem egzaminacyjnym.
Procedury postępowania w teorii i w praktyce: technika higienicznego mycia i dezynfekcji rąk wg Ailiffea, czyli jak, kiedy i ile razy myć te ręce? Dezynfekcja stanowiska i sprzętu oraz środki ochrony osobistej, czyli jaki preparat do czego, spektrum działania, ile brać rękawiczek i kiedy je ubierać, co dla mnie, co dla pacjenta, a co dla lekarza, gdzie to ułożyć? Sporządzanie roztworu dezynfekcyjnego, czyli kolejne czynności, zasady, jak zapamiętać ten wzór obliczeń? Postępowanie z końcówkami, narzędziami dużymi i drobnymi, ich dezynfekcja i przygotowanie do sterylizacji. Procedura postępowania z odpadami medycznymi wg najnowszego rozporządzenia, czyli kody i kolory worków i pojemników.
Dokumentacja medyczna: karta pacjenta z diagramem uzębienia i legendą, metryki odpadów, roztworu dezynfekcyjnego, zalecenia dla pacjenta, druki.
Zasady instruktażu higieny: metody szczotkowania i nitkowania na modelu, dobór środków i akcesoriów do higieny.
Zasady i techniki pracy, czyli ergonomia pracy z pacjentem, strefy pracy asystentki i higienistki, kolejność i miejsce narzędzi na asystorze, chwyty i kąty pracy z instrumentarium, zasady zarabiania materiałów, porządek na blacie roboczym.
Podsumowanie kursu: najczęściej zadawane pytania oraz błędy popełniane w trakcie egzaminu praktycznego, arkusz jako źródło informacji, rezultaty podlegające ocenie: efekt i przebieg kolejnych etapów zadania egzaminacyjnego.

Termin: 17 listopada 2018 g. 10:00
Miejsce: PURO Wrocław Stare Miasto ul. Pawła Włodkowica 6 Wrocław
Cena: 329 PLN
Informacje i zapisy:
+48 509 964 032
kontakt@dentalprocess.pl