znajdujesz się: Strona główna > Kalendarium wydarzeń > Estetyczne modelowanie zębów przednich w...

Estetyczne modelowanie zębów przednich w zgodzie z koncepcją funkcjonalnej okluzji

termin: 12 - 14.12.2019

Estetyczne modelowanie zębów przednich w zgodzie z koncepcją funkcjonalnej okluzji

Trzydniowy kurs praktyczny dla lekarzy stomatologów i techników dentystycznych.

Kurs w j. węgierskim z tłumaczem

Prowadzący: Tech. dent. Janos Mako (Węgry)

Przedmiotem kursu jest przedstawienie uczestnikom podstawowych zasad modelowania zębów w odcinku przednim. Podczas tego kursu uczestnicy poznają morfologię i strukturę zębów przednich, poznają tajniki modelowania kształtu górnych i dolnych zębów siecznych tak, aby zachować nie tylko naturalne piękno zębów, ale także funkcję.

Podczas tego kursu:

- zajmiemy się wnikliwą oceną morfologii powierzchni zgryzowej zębów przednich, ich kształtu i funkcji w zależności od różnych sytuacji klinicznych
- zapoznamy się z koncepcją 2- oraz 3-punktowej okluzji oraz z pojęciem "kompasu okluzyjnego" który sprawi, że odbudowa zębów stanie się procedurą szybszą, powtarzalną oraz bardziej precyzyjną
- w części praktycznej będą stosowane dwie metody: w pierwszej będzie można odbudowywać powierzchnie zębów z wosku na modelach gipsowych.

Druga możliwość to bardzo dokładne poznanie anatomii zęba dzięki pracy na specjalnie wykonanych dużych modelach gipsowych - uczestnicy najpierw utworzą kształt podstawowy, a następnie szczegółowy poszczególnych zębów.

Dzięki kursowi każdy z uczestników będzie w stanie wykonać w sposób szybki i przewidywalny wysoko estetyczne oraz funkcjonalne wypełnienia: technicy dentystyczni - pośrednie , a stomatologom pomoże to również w uzyskaniu odpowiedniej anatomii wypełnień bezpośrednich. Praca w jamie ustnej będzie sprawniejsza i zdecydowanie szybciej będzie można dopasowywać powierzchnie okluzyjne do zgryzu, ponieważ będzie wiadomo, w którym miejscu trzeba dotknąć wiertłem, aby dokonać korekty.
Wiedza zdobyta podczas kursu ułatwi zrozumienie koncepcji prawidłowej okluzji odcinka przedniego, co jest niezwykle istotne również w pracy z uzupełnieniami ruchomymi oraz u pacjentów ortodontycznych. Kurs pozwoli również na lepszą komunikację pomiędzy lekarzami i technikami dzięki zrozumieniu wspólnych celów i wyzwań, jakie przed nami stawia odbudowa powierzchni okluzyjnej.

Termin: 12-14 grudnia 2019
Godziny: 09:00 - 19:00
Miejsce kursu: pl. Inwalidów 7/5, Kraków
Cena: 4500 zł
Informacje i zapisy: kursy@dentist.com.pl i www.kursydentist.pl