znajdujesz się: Strona główna > Kalendarium wydarzeń > Fotografia cyfrowa w stomatologii

Fotografia cyfrowa w stomatologii

termin: 11 - 12.05.2019

Fotografia cyfrowa w stomatologii

Fotografia cyfrowa w stomatologii

Prowadzący: Wojciech Ostrowski

Uczestnik szkolenia dowie się jak wybrać odpowiedni rodzaj sprzętu fotograficznego przydatnego w stomatologii (aparat, obiektyw, oświetlenie) spośród tysięcy urządzeń dostępnych na rynku oraz jak poprawnie skonfigurować wybrany zestaw. Pozna zasady ustawiania odpowiednich parametrów fotograficznych i nauczy się jak w praktyce dostosować je do zmieniających się warunków. Opanuje teoretycznie pojęcie głębi ostrości i nauczy się jak w praktyce zastosować je w wykonywanych przez siebie zdjęciach. Każdy uczestnik nabędzie praktyczną umiejętność wykonywania ostrych zdjęć wewnątrz i zewnątrzustnych, zdjęć portretowych, fotografii elementów protetycznych oraz modeli i wycisków. Dowie się jakie ustawienia wprowadzić aby na wykonywanym przez siebie zdjęciu oddać wiernie barwę fotografowanego obiektu. Pozna akcesoria stosowane w fotografii stomatologicznej i nauczy się korzystać z nich we właściwy sposób. W dalszej części szkolenia uczestnik pozna zasady wykonywania zdjęć Macro w powiększeniu 1:1 i opanuje w praktyce fotografowanie w tej technice, przydatne szczególnie podczas dokumentacji zabiegów. Zapozna się z budową i możliwościami programu do cyfrowej obróbki zdjęć oraz nabędzie umiejętności praktyczne posługiwania się tym programem podczas postprodukcji. Dowie się w jaki sposób bezpiecznie przechowywać fotografie pacjentów oraz jak sprawnie zarządzać bazą danych. Uczestnik szkolenia będzie miał możliwość kształtowania własnego rozwoju poprzez wymianę doświadczeń zawodowych i społecznych w wyniku dyskusji z innymi uczestnikami.

Udział w szkoleniu pozwoli Uczestnikowi wykonywać cyfrowe zdjęcia stomatologiczne wysokiej jakości, dzięki czemu odsetek pacjentów decydujących się na podjęcie lub kontynuację leczenia wrośnie o 5% w przeciągu pół roku. W sposób bezpośredni wpłynie to na poprawę sytuacji ekonomicznej przedsiębiorcy.

Ramowy program
Dobór odpowiedniego sprzętu (aparat, obiektyw, oświetlenie).
Właściwa konfiguracja zestawu.
Ustawienie odpowiednich parametrów “trójkąta fotograficznego” (ISO, wartość przysłony, czas ekspozycji).
Pojęcie głębi ostrości i jego zależność od właściwych parametrów.
Poprawne wykonanie ostrych zdjęć oddających wiernie barwę fotografowanego tematu.
Omówienie sposobów i wykonanie fotografii portretowych, zewnątrz i wewnątrzustnych oraz zdjęć elementów protetycznych, modeli, wycisków.
Właściwe wykorzystanie akcesoriów takich jak kontrastory, lustra czy retraktory.
Zaawansowaną fotografia makro w stomatologii wraz z omówieniem specyfiki działania obiektywów dedykowanych takiej fotografii.
Konfiguracja specjalistycznego oświetlenia oraz wyjaśnienie różnic między poszczególnymi wersjami lamp błyskowych (ring flash, lampa dwupalnikowa, speedlight, oświetlenie studyjne).
Nauka obsługi programu graficznego do postprodukcji zdjęć (import fotografii, obróbka cyfrowa zdjęcia, eksport do urządzeń magazynujących).
Cyfrowa postprodukcja zdjęć w fotografii stomatologicznej (wywoływanie, poprawki globalne i lokalne, zarządzanie kolorem i przestrzenie barw).
Sposobamy i narzędzia do katalogowania i bezpiecznej archiwizacji zdjęć.

Po szkoleniu Uczestnik:
posiada wiedzę w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu, właściwej konfigurcji zestawu, ustawienia parametrów “trójkąta fotograficznego”, zależności głębi ostrości od doboru parametrów;
posiada umiejętności posługiwania się aparatem cyfrowym w stomatologii oraz wykonania zdjęć portretowych, zewnątrz i wewnątrzusznych niezbędnych we wszystkich dziedzinach stomatologii, wykonania w praktyce zdjęć śródzabiegowych Macro w powiększeniu 1:1., importowania, wykonania pełnej postprodukcji zdjęć w programie graficznym oraz bezpiecznego ich katalogowania i przechowywania.
posiada kompetencje samokształcenia się oraz prawidłowego identyfikowania i rozstrzygania dylematów związanych z wykonywaniem zdjęć cyfrowych w stomatologii.

Termin: 11-12 maja 2019
Miejsce: Katowice
godz. 10-17
Cena: 2000 zł
ZGŁOSZENIA: http://dentalway.pl/
tel. kontaktowy: 733 203 682, 883 613 100