znajdujesz się: Strona główna > Po pracy > Dentysta z Wiśniowej mistrzem świata lek...

Dentysta z Wiśniowej mistrzem świata lekarzy w biegach narciarskich

12.02.2018

Paweł Bubula - z zawodu stomatolog - zwyciężył w biegu narciarskim na 23 km stylem dowolnym, rozgrywanym w ramach bawarskiego Koenig Ludwig Lauf

Tym sposobem został już po raz drugi mistrzem świata lekarzy w biegach narciarskich. W tej kategorii nie miał sobie równych także na dystansie 42 kilometrów stylem klasycznym. Paweł Bubula powtórzył swoje osiągnięcie z 2005 r. gdy wygrał bieg na 55 km stylem klasycznym. Siedem razy zdobył też tytuł wicemistrza.

Pasję do biegania na nartach, jak przyznaje stomatolog, zaszczepili mu rodzice związani zawodowo ze sportem, a dokładnie z założonym przez ojca pana Pawła Lekkoatletycznym Klubem Sportowym w Wiśniowej. Mistrz świata przyznał, że zarówno biegi narciarskie, jak i stomatologia uczą cierpliwości, wytrwałości i nieustępliwości w dążeniu do celu.