znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Nadwrażliwość po zabiegu. Drobny problem...

Nadwrażliwość po zabiegu. Drobny problem dla pacjenta, poważne konsekwencje dla lekarza!

26.11.2018

Nadwrażliwość po zabiegu. Drobny problem dla pacjenta, poważne konsekwencje dla lekarza!

Nadwrażliwość po zabiegu. Drobny problem dla pacjenta, poważne konsekwencje dla lekarza! Zapraszamy na wykład adwokat Anety Naworskiej podczas pierwszej ogólnopolskiej eKonferencji o nadwrażliwości.

W branży stomatologicznej na lekarzy dentystów, techników i higienistki czeka mnóstwo konferencji, sympozjów, debat. Często przez brak czasu ciężko jest uczestniczyć we wszystkich, nawet tych największych, organizowanych w różnych miastach Polski. Tym razem firma Colgate - Palmolive przygotowała dla Państwa coś zupełnie innego: „Pierwszą Ogólnopolską eKonferencję o nadwrażliwości. Rozumiem – Pomagam”, którą można obejrzeć całkowicie za darmo!

Dziś sylwetka piątego wykładowcy #Colgate Talks, adwokat Anety Naworskiej

Adwokat Aneta Naworska - Specjalista w sprawach z zakresu prawa medycznego oraz rodzinnego. Świadczy pomoc prawną dla podmiotów leczniczych oraz klientów indywidualnych. W ramach stałej obsługi prawnej obsługuje dwa specjalistyczne szpitale oraz szereg spółek będących podmiotami leczniczymi. Od wielu lat zajmuje się również prowadzeniem spraw z zakresu prawa rodzinnego. Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa medycznego. Prowadzi również szkolenia z zakresu prawa medycznego.

"Nadwrażliwość po zabiegu. Drobny problem dla pacjenta, poważne konsekwencje dla lekarza"! Adwokat Aneta Naworska

Wykład dotyczyć będzie kwestii związanych z prawem pacjenta do informacji o przebiegu i skutkach zabiegu oraz o konsekwencjach prawnych mogących wyniknąć z braku pełnej informacji na temat skutków przeprowadzonego zabiegu. Dodatkowo skupiać się będzie nad kwestią uświadomionej zgody na leczenie, której pozyskanie jest niezbędne dla legalności procesu leczenia i odstąpienia przez sąd o orzeczenia obowiązku zapłaty na rzecz pacjenta zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Celem eKonferencji jest całościowe, szerokie i nowoczesne spojrzenie na temat nadwrażliwości. Dr hab. n. med. Anna Przeklasa-Muszyńska poruszy temat bólu w obrębie jamy ustnej i twarzy, omówi najczęstsze przyczyny dolegliwości bólowych jamy ustnej i twarzy oraz diagnostykę pacjenta z bólem w obrębie jamy ustnej i twarzy. Lek. dent. Ewa Dudkiewicz dokona przeglądu metod leczenia nadwrażliwości w gabinecie. Dr n.med. Tomasz Dzieniakowski zaprezentuje konkretne przypadki leczenia w kontekście współpracy zespołu lekarz – higienistka. Z kolei dr n.med. Małgorzata Nędzi–Góra omówi nadwrażliwość zębiny w kontekście leczenia periodontologicznego. Temat zamknie wystąpienie adwokata Anety Naworskiej, specjalizującej się w obsłudze podmiotów medycznych. Pani Mecenas Naworska wyjaśni kwestie związane z prawem pacjenta do informacji o przebiegu i skutkach zabiegów stomatologicznych oraz o konsekwencjach prawnych mogących wyniknąć z braku pełnej informacji na ten temat. Informacje te są niezwykle przydatne w przypadku każdej formy leczenia – od najprostszych do najbardziej skomplikowanych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie stomatologicznym.
Poznaliście Państwo już wszystkich wykładowców Pierwszej Ogólnopolskiej eKonferencji o nadwrazliwości. Rozumiem – Pomagam.

---
Zarezerwuj swój czas już dzisiaj!
Pierwsza Ogólnopolska eKonferencja o nadwrażliwości. Rozumiem – Pomagam. ONLINE
27 listopada 2018, godz. 17:00-21:00
Zarejestruj się na eKonferencję za darmo!