znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > 7 pytań do kandydata w wyborach PTSS: An...

7 pytań do kandydata w wyborach PTSS: Anny Andrzejewskiej

10.10.2018

7 pytań do kandydata w wyborach PTSS: Anny Andrzejewskiej

Już niebawem, bo 19 pażdziernika br.rozpocznie się Międzynarodowa Konferencja PTSS – HollyŁódź Smile 2, jak sama nazwa wskazuje w Łodzi. Drugiego dnia odbędą się wybory do Zarządu Głównego na rok akademicki 2018/2019.

Aby lepiej poznać kandydatów zapraszam do cyklu artykułów, w których postanowiłam przepytać osoby startujące w wyborach. Moją pierwszą rozmówczynią jest Anna Andrzejewska.

Aleksandra Simińska: W Polskim Towarzystwie Studentów Stomatologii dotąd zajmowałam się…

Anna Andrzejewska: Moja przygoda z PTSS rozpoczęła się już na pierwszym roku studiów i od samego początku skradło moje serce. Od roku akademickiego 2011/2012 działałam aktywnie w lokalnym oddziale – jako członek komisji rewizyjnej, następnie jako wiceprezes (2013/14) oraz przez 2 lata pełniłam funkcję prezesa. (2014-2016).
W Zarządzie Głównym działam od roku akademickiego 2015/2016. Przez 2 lata pełniłam funkcję NEO (Narodowego Koordynatora Wymian). W zeszłym roku objęłam stanowisko Wiceprezydenta ds. Finansów.

AS: Moje plany rozwoju PTSS na tym stanowisku to…

AA: Podczas kilku ostatnich kadencji Zarząd Główny PTSS wprowadził bardzo wiele zmian, w których miałam swój udział i jestem z tego dumna. W tym roku chciałabym kontynuować plany i projekty rozpoczęte w latach poprzednich.

W dalszym ciągu chciałabym pracować nad usprawnieniem pracy Naszego Towarzystwa, w związku z czym planujemy w tym roku stworzyć naszą własną platformę poprzez którą będzie odbywała się sprzedaż biletów na wydarzenia organizowane przez PTSS.

Akcje profilaktyczne, wymiany studenckie, obozy studenckie, edukacja studentów oraz reprezentowanie PTSS i Polski na Arenie Międzynarodowej – to nasze główne, niezmienne zadania na kolejny rok akademicki.

AS: Możliwość bycia na stanowisku w Zarządzie Głównym pozwoli mi osobiście na…

AA: …dalszy rozwój osobisty. Dzięki PTSS’owi rozwinęłam wiele przydatnych umiejętności w życiu po studiach oraz nawiązałam wiele nowych znajomości z ludźmi z całej Polski oraz ze świata.
Działanie na rzecz PTSS uczy zarządzania własnym czasem i pokazuje, że czasami nawet nasza doba potrafi się rozciągnąć i rzeczy niemożliwe stają się możliwymi do zrealizowania, wystarczy tylko spróbować! Poczucie bycia aktywnym, organizowania wydarzeń i umiejętności zarządzania własnym czasem to niesamowite uczucie.

AS: Praca w PTSS jest dla mnie…

AA: Przede wszystkim działanie w PTSS nie mogę traktować jako pracy – to czysta przyjemność. PTSS od samego początku studiów zajmował wiele mojego wolnego czasu. Skończyłam studia, a ta jedna rzecz się nie zmieniła. PTSS uczy, ale też i bawi – a działanie w PTSS to naprawdę wielka frajda, która daje ogromną satysfakcję, szczerze polecam! PTSS to przede wszystkim ludzie – mnóstwo znajomych i osób bez których PTSS nie byłby w tym miejscu w którym jest obecnie oraz mnóstwo wspomnień. Aktualnie nie potrafię sobie wyobrazić życia bez działalności w PTSS.

AS: W branży stomatologicznej szczególnie ważne dla mnie postacie w kontekście rozwoju to…

AA: Chyba nie mogę jednoznacznie stwierdzić i wymienić tych osób. Interesuję się i skupiam na ortodoncji, a na swojej drodze spotkałam wiele niesamowitych osób, wspaniałych wykładowców. Każda z tych osób była wyjątkowa, wiele z nich wierzyło w inną filozofię ortodoncji i praktykowało w inny sposób, lecz każda z tych osób wniosła coś niesamowitego do mojej edukacji i życia. Musiałabym wymienić bardzo wiele osób, które spotkałam od początku nauki…

AS: Prywatnie, w wolnych chwilach zajmuję się…

AA: W wolnych chwilach (jeśli takie się pojawiają) poza PTSS’em, lubię spędzić wieczór na czytaniu dobrej książki. Moją pasją są języki obce, dlatego kiedy tylko mogę staram się powiększać moją aktualną wiedzę oraz liczbę języków, które używam. Jak każdy, lubię obejrzeć dobry film akcji czy komedię oraz spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół.

AS: Jestem dobrym/dobrą kandydatką na to stanowisko, ponieważ…

AA: …uważam, że mam doświadczenie w działalności w PTSS, wiedzę i umiejętności, które są pożądane na tym stanowisku. Mogę pokierować okrętem PTSS w dobrze obranym kierunku już przez poprzednie Zarządy. Na stanowisku Prezydenta, ważna jest umiejętność współpracy z ludźmi, umiejętność zarządzania czasem swoim oraz swojego zespołu, zaangażowanie w działalność Towarzystwa i głowa pełna pomysłów.

AS: Dziękuję bardzo za rozmowę.

Opracowała: Aleksandra Simińska