znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Apel prof. Marzeny Dominiak do Premiera ...

Apel prof. Marzeny Dominiak do Premiera Morawieckiego

04.04.2018

Apel prof. Marzeny Dominiak do Premiera Morawieckiego

Zdrowie jamy ustnej jako priorytet dla projektujących system opieki zdrowotnej oraz zainicjowanie narodowej debaty poświęconej poprawie stanu zdrowia jamy ustnej Polaków.

Prof. Marzena Dominiak, Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego zwróciła się z apelem do Premiera Mateusza Morawieckiego, o podjęcie wysiłków ustanawiających zdrowie jamy ustnej jako priorytet dla projektujących system opieki zdrowotnej oraz zainicjowanie narodowej debaty poświęconej poprawie stanu zdrowia jamy ustnej Polaków.

Apel do Prezesa Rady Ministrów wieńczy ponad miesięczne obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej oraz kampanię „Polska mówi aaa”, zainicjowane przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, które w styczniu 2018 r. ukonstytuowało nowy Zarząd Główny.

– Przez cztery tygodnie edukowaliśmy społeczeństwo w telewizji, prasie, radiu oraz w internecie, inspirowaliśmy do podejmowania inicjatyw upowszechniających profilaktykę stomatologiczną, podkreślających, że jama ustna jest zwierciadłem organizmu. Udało się – w akcję włączyło się wiele gabinetów stomatologicznych, placówek oświatowo-edukacyjnych, a nawet władze i media lokalne. Z dumą obserwowaliśmy jak tworzy się ruch społeczny z ogromnym potencjałem, który zamierzamy wykorzystywać w kolejnych latach. To bardzo istotne, ponieważ wyłącznie mówiąc wspólnym językiem możemy przezwyciężyć fatalny stan uzębienia Polaków – pisze prof. Marzena Dominiak.

Pełna treść Apelu do Prezesa Rady Ministrów dostępna na stronie POLSKIEGO TOWARZYSTWA STOMATOLOGICZNEGO