znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > CEDE bliżej Wystawców

CEDE bliżej Wystawców

11.12.2018

CEDE bliżej Wystawców

29 przedstawicieli z 21 firm wzięło udział w spotkaniu zapowiadającym 28. edycję Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE (19-21 września 2019 r.), które odbyło się w Warszawie.

Spotkanie z Wystawcami CEDE stało się okazją do omówienia szczegółów metamorfozy, którą w ostatnich latach przechodzi projekt.

- Z wieloma Wystawcami znamy się doskonale, ale czasem najzwyczajniej brakuje czasu, aby spokojnie porozmawiać, dokładnie przedstawić zmiany, które wprowadzamy i planujemy - podkreśla Marek Wiktorowski z firmy Exactus, organizatora CEDE.

Gospodarze spotkania zwrócili uwagę, że CEDE nie należy traktować już jako tradycyjnej wystawy.

- To projekt łączący biznes z nauką, który daje zdecydowanie więcej możliwości zarówno wystawcom jak i uczestnikom. CEDE przestała być „tylko” wystawą w chwili, gdy rozwinęliśmy projekt o kolejne wydarzenia, takie jak: Kongres Unii Stomatologii Polskiej, bezpłatne fora edukacyjne czy prozdrowotne akcje profilaktyczne. CEDE w dalszym ciągu jest miejscem, gdzie można zaopatrzyć się w sprzęt od A do Z, ale dodatkową, istotną wartością uczestnictwa w wydarzeniu jest wiedza. Chcemy, aby CEDE kształtowało świadomych potrzeb, tych biznesowych i naukowych, medyków. Nie mamy przy tym wątpliwości, że część wystawowa i edukacyjna mogą dobrze funkcjonować obok siebie. Nie jest tak, że Kongres czy bezpłatne fora edukacyjne odciągają potencjalnych zwiedzających od stoisk, nasze statystyki to potwierdzają. Wręcz przeciwnie, wykłady i prezentacje są naturalnym etapem przed spotkaniem z producentem lub dystrybutorem – mówił Marek Wiktorowski.

Podczas spotkania omówiono statystyki oraz poszczególne projekty, które będą realizowane podczas CEDE 2019 (czytaj na końcu). Gość specjalny spotkania – prof. Marzena Dominiak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz przewodnicząca Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, opowiedziała o idei wydarzenia, a także zdradziła wstępny zakres programu naukowego trzeciej edycji.

- Cieszę się, że CEDE stawia na wiedzę, ponieważ ta jest najistotniejszym elementem warsztatu każdego lekarza dentysty, higienistki czy asystentki. Wystawa z wieloma elementami edukacyjnymi rekompensuje chwilową absencję w gabinecie czy na uczelni. Wiedza, to jednak nie tylko gotowe recepty na leczenie i upewnienie się, że coś umiemy lub musimy nad czymś popracować. Wiedza, to świadomość konieczności nieustannego rozwoju, w takim samym stopniu technologicznego jak i praktycznego. Żyjemy w czasach Internetu, szerokiego portfolio czasopism branżowych, które dostarczają nam ważnej, teoretycznej wiedzy o produktach i ich klinicznym zastosowaniu. Nic jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z przedstawicielem handlowym, rozmowy w cztery oczy, samodzielnych testów, zadawania pytań i – co istotne – możliwości porównania wielu produktów. Świetnie, gdy w parze do odpowiedzialnych zakupów idzie mądra edukacja. Nie mam wątpliwości, że wystawa w otoczeniu Kongresu Unii Stomatologii Polskiej – już największego edukacyjnego wydarzenia w branży, forów edukacyjnych oraz projektów prozdrowotnych, jest wydarzeniem, w którym warto uczestniczyć. W przyszłym roku stawiamy na nowoczesne technologie, pracę zespołową oraz powikłania. Już dziś warto zarezerwować datę w kalendarzuzachęcała prof. Marzena Dominiak

10 FAKTÓW DOTYCZĄCYCH CEDE 2019 DLA WYSTAWCÓW

1) 20 listopada ruszyła rezerwacja powierzchni dla wystawców. W pierwszej kolejności przydzielone zostaną lokalizacje powierzchni minimum 50 m2 zamówione w terminie do 31 stycznia 2019.

2) Wystawcy, którzy złożą zamówienie powierzchni wystawienniczej do 31 marca 2019 skorzystają z preferencyjnej stawki opłaty rejestracyjnej.

3) Formularze oraz cenniki dostępne są w Panelu Wystawcy na https://panel.cede.pl/login

4) Tradycyjnie, wstęp na wystawę będzie bezpłatny dla wszystkich zwiedzających po rejestracji na https://panel.cede.pl/visitor/register

5) Już dziś można sygnalizować chęć współtworzenia projektu „FORA EDUKACYJNE” (Stomatologia 3.0, Dental Club, Dental Bussiness Forum).

6) Już dziś można sygnalizować chęć organizacji sympozjów satelitarnych oraz warsztatów w ramach 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

7) Już dziś można sygnalizować chęć współorganizacji projektów specjalnych w ramach CEDE 2019. Mogą to być np. debaty, badania przesiewowe, eventy prozdrowotne itp.

8) Rozpoczynamy pracę nad programem części integracyjnej CEDE 2019 – brejkDENS. Wzorem roku ubiegłego w ramach projektu będziemy poszukiwać Partnerów.

9) Konkurs Gwiazdy CEDE ruszy w czerwcu. Zgłoszenia produktów rozpoczniemy przyjmować w marcu 2019 r.

10) Do dyspozycji wystawców jest portal www.cedenews.pl. Zachęcamy do przesyłania nam oficjalnych komunikatów prasowych.