znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Co nowego na CEDE 2013

Co nowego na CEDE 2013

26.08.2013

Co nowego na CEDE 2013

Cede już wiele lat temu wpisało się na stałe do kalendarza wydarzeń stomatologicznych, pozostając jak dotąd największą tego typu imprezą
w Polsce.

 Tegoroczny Zjazd Zespołów Stomatologicznych i Wystawa odbędą się ponownie w stolicy Wielkopolski
w dniach 12-14 września. Poznań, dysponując nowoczesnym centrum kongresowym, oferuje wystawcom, wykładowcom oraz uczestnikom wspaniałe warunki docenione już przez uczestników tego wydarzenia.
W ostatnich latach formuła targów uległa naturalnej zmianie. W dobie internetu, sprzedaży wysyłkowej  oczekiwania uczestników to przede wszystkim kontakt z nowymi technologiami, możliwość zobaczenia
i wypróbowania szerokiej gamy materiałów, oraz udział w sesjach naukowych. Organizatorzy CEDE od lat obserwują zachodzące zmiany i co roku wychodzą naprzeciw oczekiwaniom szerokiego środowiska stomatologicznego. Coraz bogatszy program wykładów i nowe formy przekazu świadczą o tym, że jest to nowoczesna, dobrze zorganizowana impreza.
Hale wystawowe CEDE co roku przyciągają tłumy zwiedzających. Możliwość zapoznania się z ofertą różnych firm w jednym miejscu jest istotą każdych targów. To właśnie podczas CEDE wielu z Państwa podejmuje decyzje o kupnie sprzętu czy materiałów dla swojej praktyki. Często jednak z powodu braku czasu lekarze nie decydują się na wzięcie udziału w sesjach naukowych. Wciąż zachęcając wszystkich do uczestnictwa
w Zjeździe  organizatorzy oferują bardzo ciekawe i godne polecenia alternatywne dla sesji formy kształcenia.
Dużym zainteresowaniem cieszy się  ARENA CEDE - miejsce gdzie można na żywo obejrzeć pokazy zabiegów na pacjentach i na modelach.
Tegoroczne tematy pokazów to:
- gabinet stomatologiczny jako bezpieczne i ergonomiczne miejsce pracy,
- stomatologia estetyczne czy już medycyna estetyczne,
- endodoncja,
- nowoczesne urządzenia w praktyce dentystycznej,
- profilaktyka w stomatologii.
Państwa uznanie zyskał już także DT Study Club w  Speaker's Corner. Jest to nowoczesna forma interaktywnej edukacji z licznymi wykładami.
Nowością CEDE 2013 będzie Strefa Testów TOUCH & TRY - inny sposób prezentacji materiałów stomatologicznych zgromadzonych w jednym miejscu. Warto przyjść , dotknąć, i wypróbować zanim zdecydujemy o zakupie konkretnego produktu.
Po raz pierwszy przygotowana została aplikacja na smartfony i inne urządzenia mobilne. Dzięki niej dostępne będą następujące informacje: program szkoleń, wykładowcy, katalog wystawców, lokalizacja stoisk na mapach i inne.
Tegoroczny program wykładów oferuje Państwu szereg ciekawych sesji. W materiałach informacyjnych znajdują się krótkie streszczenia prezentacji. Jest to bardzo pomocne w zaplanowaniu szkoleniowej części CEDE.
Sesje protetyczne poprowadzą uczestników przez takie zagadnienia jak dokładne planowanie leczenia, metody odbudowy zębów bardzo zniszczonych- inlay, onlay, endokorony, protetyka geriatryczna, prawidłowa retrakcja dziąsła i idealny wycisk po ekstremalne rozwiązania odtwórcze a techniki adhezyjne.
Wykłady z zakresu periodontologii zapowiadają się bardzo interesująco. Polscy lekarze ale i pacjenci są coraz bardziej świadomi potrzeb leczniczych w tym zakresie. Choroba przyzębia została uznana przez WHO za społeczną. Oznacza to, że wiekszość pacjentów wymaga jej leczenia. Będą mieli Państwo możliwość wysłuchania wykładów nt. podstawowego postępowania profilaktycznego i leczniczego w chorobach przyzębia, przygotowania tkanek przyzębia do leczenia stomatologicznego. Wykładowcy omówią przygotowanie tkanek do leczenia protetycznego, ortodontycznego, specyfikę zabiegów w wieku rozwojowym, minimalnie inwazyjne usuwanie zębów i inne.
Aparaty rentgenowskie, radiowizjografia stają się już standardem w wielu gabinetach. Pojawiają się także nowe formy obrazowania niosąc potrzebę szkoleń w tym zakresie. Sesja radiologiczna CEDE 2013 powinna utrwalić Państwa dotychczasową wiedzę, skłonić jeszcze niezdecydowanych do zakupu tych urządzeń,  przybliżyć zastosowanie tomografii komputerowej CBCT w różnych gałęziach stomatologii.
W większości praktyk asystentki i higienistki stomatologiczne stanowią nierozerwalną część całego zespołu. Specjalnie dla nich przygotowana została obszerna sesja naukowa. Wiedza w dziedzinie profilaktyki, sposobów utrzymywania wyników leczenia podlega także ciągłym zmianom dlatego tak potrzebne są wykłady o tej tematyce. Omówione zostaną dokładnie zagadnienia z zakresu sterylizacji i dezynfekcji, przygotowania pacjentów do zabiegów ortodontycznych, chirurgicznych. Przedstawione będą nowe wyzwania w opiece nad pacjentem implantologicznym, nowoczesne technologie w zwalczaniu i profilaktyce stanów zapalnych dziąseł oraz organizacja pracy i protokół higieniczny.
Przygotowana została także sesja poświęcona systemowi Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM).
Dla tych z Państwa którzy czasami mają dość codziennych zmagań zawodowych polecamy wykłady nt. stresu i wypalenia zawodowego, jego przyczyn, mechanizmu i leczenia.
Na uwagę zasługują także szkolenia towarzyszące CEDE.  Nie sposób omówić na łamach tego artykułu wszystkich pozycji tematycznych (  www.cede.pl) . Warto jednak przytoczyć następujące choćby tematy: nowoczesne technologie w gabinecie stomatologicznym, zastosowanie laserów, systemy implantologiczne i inne.
Kongres Prawa Medycznego rozwieje z pewnością wiele Państwa wątpliwości, przyniesie szereg nowych informacji i pozwoli przygotować się na nadchodzące zmiany.
CEDE jako Zjazd Zespołów Stomatologicznych nie mogłoby się odbyć bez Sympozjum Techniki Dentystycznej. Jak co roku swoją wiedzą podzielą się wieloletni praktycy, eksperci i pasjonaci.
W programie Zjazdu nie zabraknie także sesji poświęconej pierwszej pomocy w stanach nagłych w gabinecie stomatologicznym. Każdy lekarz także stomatolog ma obowiązek udzielenia pierwszej pomocy zarówno w miejscu pracy jak i poza nią. Strach przed wykonywaniem czynności ratowniczych wynika zazwyczaj z niewiedzy, braku doświadczenia. Zaliczenie szkolenia, które przygotowali dla Państwa doświadczeni ratownicy i lekarze pozwoli na podejmowanie szybkich i trafnych decyzji. Część wykładowa połączona z zajęciami praktycznymi na doskonałych fantomach pozwoli nabrać pewności siebie w tak stresujących przecież sytuacjach. Świadomość, że zdobyta wiedza z zakresu ratownictwa medycznego może uratować ludzkie życie skłoni zapewne wielu uczestników do wzięcia udziału w tych warsztatach.
Tegoroczne CEDE oferuje tak bogaty program wystawowy i wykladowy , że zapewne wypełni Państwu całkowicie godziny ranne i popołudniowe. Wieczorami czas na imprezy towarzyszące, spotkania ze znajomymi często dawno niewidzianymi. W czwartek 12 września odbędzie się Gala CEDE w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki, a w piątek koncert z cyklu A Dental Jazz Story w klubie Blue Note. Trudno wymienić wszystkie inne atrakcje , które oferuje sam Poznań ale to już chyba Państwo doskonale wiecie...
Do zobaczenia w Poznaniu!           www.cede.pl