znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Czas na Dental News!

Czas na Dental News!

02.01.2017

Czas na Dental News!

Już dziś, 2 stycznia 2017r. o 21:00 zapisy na warsztaty podczas 11 edycji Kongresu Dental News w Poznaniu. Międzynarodowa scena wykładowców, wartościowy program szkoleniowy oraz moc atrakcji dla studentów i lekarzy stomatologów!

Konferencje Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii przyciągają już nie tylko studentów ale i stomatologów, a każdy kolejny event wysoko podnosi poprzeczkę w kwestii wartościowego programu naukowego!

11 Kongres Dental News w Poznaniu odbędzie się w dniach 13-15 stycznia 2017r. Sesja warsztatowa zaplanowana jest na 15 stycznia.

Nowoczesne metody preparacji zębów pod licówki pełnoceramiczne, SKYN Mockup Hands-On, idealna wizyta stomatologiczna, chirurgia śluzówkowo- dziąsłowa. Imponująca tematyka i najlepsi prowadzący! Na te warsztaty można zapisywać się już teraz poprzez przesłanie zgłoszenia na adres e-mail: warsztaty@ptss.pl

Osiągnięcie najwyższej estetyki w pracach protetycznych wymaga zastosowania innowacyjnych technik preparacji zębów, a także korzystania z aktualnie najnowocześniejszych materiałów dostępnych w zakresie techniki dentystycznej. Umiejętność połączenia tych rzeczy prowadzi do osiągnięcia zamierzonego wyniku leczenia, czyli zadowolenia pacjenta. Nowoczesne metody preparacji zębów pod licówki pełnoceramiczne przedstawi znany nam profesjonalista w tej dziedzinie- ppłk lek.  stom. Remigiusz Budziłło

Nikt nie nauczy procedur postępowania w przypadku SKYN Mockup lepiej niż sam jego twórca – warsztaty z Livio Yoshinaga na 11 edycji Kongresu Dental News w Poznaniu!

Czego dowiedzą się uczestnicy SKYN Mockup Hands-on?

- jak robić zdjęcia i filmy cyfrowymi aparatami, w profesjonalnym studio i smartfonami,

- jak wykonać swoje pierwsze SKYN,

- proces zaprojektowania bezpośredniego, natychmiastowego mockup'u bez etapu wosku,

- montaż profesjonalnego “przed i po” slajdu z dynamicznymi filmami i do komunikowania się z Twoim zespołem i pacjentami,

- jak skanować wewnątrzustnie i co zrobić aby osiągnąć najlepszą rozdzielczość,

- marketing i sprzedaż - promowanie swojego gabinetu i najnowsze techniki sprzedaży w stomatologii.

Idealna wizyta stomatologiczna przedstawiona zostanie przez Kamila Kuczewskiego. Dokładny schemat wizyty w gabinecie stomatologicznym, psychologiczne aspekty komunikacji z pacjentem dostosowanej do jego osobowości, badanie potrzeb i oczekiwań pacjenta – to wszystko po to, aby pacjent od samego początku czuł się komfortowo, a nasze usługi dostarczone były w pełni profesjonalny sposób!

Recesje! Szkolenie z chirurgii śluzówkowo- dziąsłowej poprowadzi doświadczony specjalista periodontologii dr. n. med. Marzena Wyganowska-Świątkowska . Tematyka warsztatów teoretyczno- praktycznych będzie skupiona na: etiologii i klasyfikacji recesji dziąsłowych. Zostaną przedstawione metody zabiegów chirurgicznych w zakresie uszypułowanych płatów śluzówkowych, wolnych przeszczepów dziąsłowych oraz przeszczepów podnabłonkowej tkanki łącznej.

Endodontyczny system BioRaCe, wkłady koronowo- korzeniowe, szycie chirurgiczne, znieczulenia komputerowe, a może język migowy? Zgłoszenia na wymienione warsztaty będzie można przesyłać przez formularz google, który pojawi się na stronie wydarzenia na Facebooku 2.01.2017r. o godz. 21:00.

Warsztaty z zakresu maszynowego opracowania kanałów systemem BioRaCe obejmować będą wstęp teoretyczny, dzięki któremu uczestnicy zapoznają się z działaniem systemu, a następnie pod okiem prowadzącego lek. dent. Huberta Gołąbka  każdy będzie miał możliwość opracowania kanałów w przygotowanych przez siebie zębach.

Język migowy – podstawowe pojęcia w komunikacji z pacjentem głuchym. Podczas spotkania uczestnikom zostaną przedstawione pojęcia w języku migowym, zarówno z życia codziennego, jak i dziedziny medycyny. Po tym warsztacie podstawowa komunikacja z osobą głuchą lub niedosłyszącą w gabinecie stomatologicznym będzie o wiele łatwiejsza.

Znieczulenia komputerowe WAND- WAND to sterowany komputerowo, ekspercki system do bezbolesnego podawania wszystkich znieczuleń miejscowych w stomatologii. Z uwagi na swoją przewidywalność, skuteczność i bezpieczeństwo technika Wand STA jest bezpieczną alternatywą dla znieczuleń przewodowych. Warsztat ma charakter praktyczny – po prelekcji i zapoznaniu się z technikami podawania znieczuleń, między innymi z nową techniką znieczulania pojedynczego zęba, zwaną Wand STA (Single Tooth Anasthesia), uczestnicy będą mieli możliwość przećwiczenia każdej z zaprezentowanych metod.

Szycie chirurgiczne - dr n. med. Patryk Schubert po krótkim wstępie teoretycznym przedstawi w praktyce podstawowe techniki szycia chirurgicznegopotrzebne zarówno w gabinecie stomatologicznym,  jak i podczas zabiegów z medycyny ogólnej i w stanach nagłych.

Wkłady koronowo-korzeniowe z włókien szklanych. Warsztat obejmuje podstawy teoretyczne zastosowania wkładów koronowo- korzeniowych z włókien szklanych oraz część praktyczną, podczas której uczestnicy wykonają osadzenie wkładu koronowo- korzeniowego oraz odbudowę z zastosowaniem materiału core build- up oraz pod uzupełnienie protetyczne.

Zastosowanie ruchomych aparatów ortodontycznych Active Aligner oraz Clear Active Aligner u dorosłych pacjentów w praktyce stomatologa ogólnie praktykującego to szkolenie, które skupia się na analizie przypadków klinicznych, wizualizacji 3D i propozycji planów leczenia.

Essentia – estetyka blisko natury. Teoretyczno- praktyczny warsztat, po którym wykonanie estetycznej odbudowy zęba w odcinku przednim i odtworzenie naturalnego wyglądu zęba nie będą już sprawiały trudności!

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia : http://dentalnews.com.pl/ celem uzyskania szczegółowych informacji dotyczących cen oraz miejsca warsztatów, a także zapoznania się z bogatym programem wykładowym Kongresu Dental News i pozostałymi atrakcjami przygotowanymi przez Organizatorów! 

Oprac. Aleksandra Grabiec