znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Dental Spaghetti 2018

Dental Spaghetti 2018

03.02.2018

Dental Spaghetti 2018

17 lat minęło jak jeden dzień… i mamy 2018 rok, a więc 17 lat od kiedy z Prof. Krupińskim i Kamillą Siekierski wymyśliliśmy imprezę, która miała „zmiękczyć” świat stomatologii w Polsce.

Podejść bliżej do stomatologów – słuchaczy kongresu, studentów, praktyków… Dać im możliwość ciekawej, praktycznej wiedzy, zadania wielu pytań na koniec. 

Postanowiliśmy też zaprosić wykładowców praktyków, ale też takich, którzy swoją osobowością mają coś więcej do przekazania publiczności.
I tak jest do dziś.

10 marca 2018… co nas czeka na najbliższym Dental Spaghetti?
Tytuł sesji to: Tradycja oparta na faktach czy nowe technologie? Wybierz najlepszą drogę rozwoju Twojej praktyki!

Postanowiliśmy zmierzyć nowe technologie z dobrą, solidną stomatologią opartą na naukowych faktach. Technologie wycisków cyfrowych czy technologii CAD/CAM przy unicie to już absolutna nowość, ale świat stomatologii podzielił się wyraźnie na dwie grupy: tych wchodzących w nowe technologie i tych niedowiarków – czekających na kolejne odkrycia. Ale przecież każdy rok przynosi kolejne postępy technologiczne, wobec tego postanowiliśmy zaprosić praktyków, którzy mają styczność z nowymi technologiami, ale są solidnymi reprezentantami stomatologii „evidence based”, czyli na podstawie faktów

W sobotę 10-ego marca wykłady rozpocznie Dr Roberto Spreafico – legenda światowej stomatologii, autor najlepszego podręcznika o inlayach / onlayach, twórca techniki „gingival margin elevation” i dentysta odpowiedzialny za opracowanie wielu technik, które każdy z Was na co dzień używa. Roberto to absolutny praktyk w każdym calu, „książę” wzorowej pracy w stomatologii odtwórczej i jeden z tych mistrzów, którego naprawdę trzeba zobaczyć, aby nabyć motywacji na kolejne lata pracy w Waszych gabinetach!!

Jako kolejnego wykładowcę zaprosiliśmy wybitnego włoskiego technika dentystycznego Dominique Vinci’ego – celem jego wykładu będzie uzupełnienie pierwszej sesji kongresu o technologiach CAD/CAM z punktu widzenia wiadomości od technika dentystycznego. Jak wiecie życie bez technika dentystycznego nie istnieje w naszym zawodzie, dlatego podtrzymujemy tradycję integracji naszych profesji podczas Dental Spaghetti.
Jak mocno technologia cyfrowa wkroczyła do implantoprotetyki i jak można ją praktycznie wykorzystać, o tym opowie Dr David González z Hiszpanii.

A kolejny wykład dotyczący planowania leczenia kompleksowego i wykorzystania nowych technologii przedstawi Dr Florin Lazarescu – autor wspaniałej książki z wydawnictwa Quintessence, dotyczącej planowania leczenia estetycznego. Florin jest absolutnym praktykiem i dyrektorem najlepiej zorganizowanej prywatnej praktyki stomatologicznej jaką miałem okazję zobaczyć w swojej karierze, dlatego zapewne będzie miał Wam wiele do przekazania.

A po lunchu czeka nas uczta dwóch wspaniałych mistrzów materiałów kompozytowych. Najpierw wykład jednego z największych talentów w stomatologii jakiego spotkałem – Dr Federico Ferraris’a – technika i lekarza w jednej osobie. Federico pokaże Wam mnóstwo ciekawych przypadków, jaki materiał wybrać i dlaczego? Jakie techniki warto zastosować w odcinku przednim i w odcinku tylnym?

A na koniec zaserwujemy Wam „młodego wilka” naszej grupy naukowej Style Italiano – Dr Giuseppe Chiodera. Człowieka od „tips and tricks” w stomatologii odtwórczej. Przygotujcie się na ten wykład, na mnóstwo nowych wiadomości praktycznych, bo będzie czego posłuchać i przenieść do Waszych gabinetów.

A dla tych, którzy chcą z mistrzami stomatologii popracować dzień wcześniej (9 marca) twarzą w twarz, w praktyczny sposób, zapraszamy na kursy „hands on”. Czekają na was Prof. Louis Hardan (twórca legendarnej fotografii mobilnej), Dr Federico Ferraris oraz Dr Giuseppe Chiodera.

Jestem pewny, że każdy z Was wyniesie mnóstwo wiedzy praktycznej podczas tegorocznego kongresu. Pamiętajcie, że my też – organizatorzy, tak dobieramy wykładowców, aby jak najwięcej się nauczyć, a mogę Was zapewnić, iż ciągle jesteśmy „głodni” tej wiedzy.

Zatem do zobaczenia w Krakowie 9 i 10 marca 2018!!!
Pelny program i zapisy on-line: www.dentalspaghetti.pl

Dr n. med. Maciej Żarow