znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Dni Promocji Zdrowia

Dni Promocji Zdrowia

29.07.2019

Dni Promocji Zdrowia

Studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu będą promować zdrowie w najpopularniejszym nadmorskim kurorcie w Polsce – w Kołobrzegu!

Po raz pierwszy w ramach 51. Obozu Nakowo-Szkoleniowego organizowanego przez Studenckie Towarzystwo Naukowe wraz z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu powstanie Namiot Zdrowia!

Akcja będzie mieć miejsce w najpopularniejszej nadmorskiej miejscowości - Kołobrzegu – to tam pojawi się niezwykle nowoczesna i twórcza strefa zdrowia w ramach, której każdy będzie mógł spędzić czas w sposób aktywny i ciekawy.
Nadrzędnym celem całego przedsięwzięcia jest uświadomienie jak największej ilości osób, jak ważna jest profilaktyka zdrowia.

Podczas akcji w strefie stomatologicznej członkowie Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii oddział Poznań zajmą się promocją zdrowia jamy ustnej oraz zapoznaniem społeczeństwa z podstawowymi problemami stomatologicznymi oraz ich związkiem z zaburzeniami ogólnoustrojowymi.
Będziemy przeprowadzać indywidualne i profesjonalne treningi higieny jamy ustnej, uświadamiać uczestnikom z każdej grupy wiekowej istotę problemu, jakim są zmiany na błonie śluzowej jamy ustnej, mogące prowadzić do groźnych chorób ogólnych bądź będące ich przejawem – mówi koordynator ds. profilaktyki poznańskiego oddziału PTSS Monika Łukomska

To opis tylko jednej ze stref zdrowia, która będzie działać w Namiocie Zdrowia! Program przygotowany przez STN jest bardzo bogaty.

Więcej informacji znajdziecie na stronie:
https://www.facebook.com/events/1216716948507467/