znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > FDI 2016 - po godzinach, i nie tylko...

FDI 2016 - po godzinach, i nie tylko...

12.06.2016

FDI 2016 - po godzinach, i nie tylko...

FDI 2016 w Poznaniu. Oprócz części naukowej przygotowano dla uczestników również imprezy towarzyszące. Co odbędzie się w ramach social program? Opowiada Pani Ewa Mastalerz z biura organizacyjnego kongresu.

Aleksandra Grabiec: Kim są uczestnicy kongresu FDI?

Ewa Mastalerz- biuro organizacyjne kongresu FDI 2016 Poznań: Uczestnicy kongresu FDI przyjeżdżają z całego świata. Proszę mi wierzyć… Mamy bardzo dużo osób z Australii, Nowej Zelandii jak i z Kanady, z krajów azjatyckich, Afryki, Ameryki Południowej. Wiele uczestników, z całego świata.  Jest też już sporo rejestracji z Polski. Również zgłoszono bardzo dużo prac, zarówno przez lekarzy z zagranicy, jak i przez lekarzy polskich. Są to plakaty, doniesienia ustne. Polacy zgłaszali więcej prac posterowych niż ustnych. Natomiast cieszymy się, że jest ich naprawdę dużo. To znaczy, że jednak Polacy docenili czym jest FDI i chcą pokazać swoje prace, swoje osiągnięcia. To był jeden z celów jaki sobie wszyscy postawiliśmy.

A.G. : Oprócz części naukowej przygotowano dla uczestników również imprezy towarzyszące. Co odbędzie się w ramach social program?

E.M. : Przygotowano faktycznie dużo imprez towarzyszących. Pierwszego dnia odbędzie się opening ceremony, podczas której wystąpi Grupa MoCarta. Zapraszam na opening ceremony, jest to impreza dla wszystkich uczestników kongresu, dla lekarzy, również dla wystawców. W trakcie ceremonii nastąpi prezentacja flag wszystkich państw, które należą do Światowej Federacji Dentystycznej. Jest to bardzo ciekawy punkt programu. Oprócz tego mamy gala dinner, czyli kolacja w pięknej auli uniwersyteckiej na Wieniawskiego. Odbędzie się również Polish Night- chcemy pokazać polską kuchnię, polskie zwyczaje- troszeczkę z przymrużeniem oka. Będą warsztaty lepienia pierogów, ponieważ niektórzy mylą pierogi z ravioli, warsztaty lepienia rogali marcińskich, także warsztaty tańca pt. oberek, mazurek. Niech zobaczą jak to u nas wygląda. Sporo osób zapisało się już na Polish Night- oczywiście większość spoza naszego kraju. Ponadto będzie zorganizowany koncert w auli filharmonicznej, musical Evita, musical Elvis. Także naprawdę będzie tego bardzo dużo, warto zajrzeć na stronę kongresu www.fdi2016poznan.org i przeczytać zakładkę „Kongres po godzinach”.

A.G. : FDI to nie tylko część naukowa ale i wystawa?

E.M. : Faktycznie kongresowi FDI towarzyszy światowa wystawa dentystyczna. Różni się ona od tej na CEDE, nie jest to żadną miarą CEDE. Są to inne firmy, inaczej wygląda. Zasada jest natomiast taka, że wystawa jest dostępna dla wszystkich bezpłatnie. Nie tylko dla uczestników kongresu. Każdy zainteresowany może przyjechać i wejść. Trwa cztery dni, również 7-10 września, w godzinach 9-18. Jedyny warunek jest taki, że trzeba się zarejestrować na stronie kongresowej. Ewentualnie, jeżeli ktoś nie zdąży zarejestrować się na stronie kongresowej zawsze może to zrobić na miejscu.

Z Panią Ewą Mastalerz rozmawiała Aleksandra Grabiec, Dental Radio.