znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > FDI POZNAŃ 2016: ZNAMY OSTATECZNĄ LICZBĘ...

FDI POZNAŃ 2016: ZNAMY OSTATECZNĄ LICZBĘ ABSTRAKTÓW NA SESJE PLAKATOWE I USTNE

20.05.2016

FDI POZNAŃ 2016: ZNAMY OSTATECZNĄ LICZBĘ ABSTRAKTÓW NA SESJE PLAKATOWE I USTNE

17 maja Komitet Naukowy FDI Poznań 2016 zakończył ocenianie abstraktów nadesłanych na sesje ustne i plakatowe. Ostatecznie podczas Kongresu zostanie zaprezentowanych 749 prac, w tym 162 z Polski.

17 maja Komitet Naukowy FDI Poznań 2016 zakończył ocenianie abstraktów nadesłanych na sesje ustne i plakatowe. Ostatecznie podczas Kongresu zostanie zaprezentowanych 749 prac, w tym 162 z Polski.
Do końca maja obowiązuje tańsza rejestracja na stomatologiczne wydarzenie roku.


Jak informowaliśmy na łamach portalu dentalradio.pl, do 1 kwietnia br. naukowcy i praktycy z całego świata zgłosili 850 abstraktów na tzw. free communications, czyli sesje plakatowe (e-postery) i ustne.
Następnie wszystkie prace zostały poddane rzetelnej ocenie Komitetu Naukowego. Jego członkowie zdecydowali, że ostatecznie w Poznaniu w tej formule zostanie przedstawionych 749 prac: 323 ustne, w tym 56 polskich oraz 426 e-posterów, w tym 106 polskich. Za kilka tygodniu szczegółowy
harmonogram sesji pojawi się na stronie internetowej Kongresu – www.fdi2016poznan.org

Przypomnijmy, że sesje ustne i plakatowe, to formuła pozwalająca na prezentację dorobku naukowego w międzynarodowym gronie. Sesje ustne trwają godzinę, podczas każdej odbywają się cztery prezentacje. Każdy prelegent ma dla siebie 10 minut, po czym następuje 3-5 minutowa
dyskusja. Plakaty będą prezentowane w postaci e-posterów. Sesje również trwają godzinę, podczas każdej prezentowanych jest 5 posterów. Naukowiec ma 10 minut na prezentację, później następuje 2 minutowa dyskusja.

Wspólnym dla sesji jest język, w którym się odbywają - angielski. W Poznaniu, podczas sesji ustnych i plakatowych zostaną przedstawione badania, które nie były dotychczas prezentowane podczas innych kongresów lub konferencji - lokalnych lub międzynarodowych. Tematyką obejmą
wszystkie dziedziny stomatologii.

 - Wierzę, że polscy lekarze dentyści zdobędą dzięki nim nową wiedzę, a być może znajdą w nich inspirację do podjęcia własnych badań - mówiła w rozmowie z dentalradio.pl prof. Marzena Dominiak, Przewodnicząca Polskiego Komitetu Naukowego.

 Sesje ustne i plakatowe uzupełniają bogaty program naukowy, który przygotowali Organizatorzy Kongresu. Uczestnicy FDI Poznań 2016 będą mogli wziąć udział również w sesjach tematycznych, sympozjach firm, spotkaniach z ekspertami oraz kursach praktycznych i warsztatach. W ramach Kongresu FDI odbywa się Światowa Wystawa Stomatologiczna (World Dental Exibition), w której udział weźmie ponad 200 firm z całego świata. Wstęp jest bezpłatny.