znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Fundacja SASA i pomagam.pl

Fundacja SASA i pomagam.pl

09.11.2015

Fundacja SASA i pomagam.pl

Fundacja SASA ruszyła z nowym z nowym przedsięwzięciem - zbiórki sprzętu medycznego wysyłanego do krajów trzeciego świata, a także zbiórki funduszy na rzecz możliwości kształcenia młodych przyszłych lekarzy - praktyki w Tanzanii

Fundacja SASA ma przyjemność poinformować, że ruszyła z nowym przedsięwzięciem w celu realizacji swoich celów statutowych to jest: zbiórki sprzętu medycznego wysyłanego do krajów trzeciego świata, a także zbiórki funduszy na rzecz możliwości kształcenia młodych przyszłych lekarzy po przez danie im możliwości odbycia miesięcznych praktyk w Tanzanii w formie wolontariatu w jednym z tamtejszych szpitali.

Fundacja SASA została stworzona przez studentów medycyny, którym nie jest obojętny los ludzi żyjących w niehumanitarnych warunkach. Podstawowy sprzęt opieki medycznej jak jednorazowe rękawiczki i igły czy też taki sprzęt jak stetoskopy czy otoskopy jest normą w Europejskich i Polskich szpitalach. Jednakże jest wiele miejsc na świecie w których to o każdą parę rękawiczek czy jeden stetoskop trzeba walczyć i nie jest to łatwa walka.

My, jako członkowie Fundacji chcemy być częścią zmian postrzegania medycyny w krajach tak odległych jak na przykład Tanzania, a kolejnym istotnym aspektem jest fakt, że w dobie wszechobecnej globalizacji nikt z nas nie wie czy przypadkiem nie będzie zmuszony kiedyś podczas urlopu skorzystać z jednego z takich szpitali i wtedy na własnej skórze przekonać się jak kwestia sterylności i bezpieczeństwa epidemiologicznego jest zepchnięta na dalszy tor.

Nasza akacja crowdfoundingowa stworzona w współpracy z portalem pomagam.pl ma na celu zebrania funduszy by móc stworzyć SASA box#2 i wysłać 3 naszych studentów na wolontariat do Tanzanii. Na zrealizowanie tego celu potrzebujemy 3 x 10 000 PLN,  co wiążę się z przeprowadzeniem 3 akcji w możliwie jak najszybszym czasie.

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc przy rozreklamowaniu całego przedsięwzięcia i zbiórce środków na wspaniały cel. Jako członkowie Fundacji będziemy bardzo wdzięczni za udzieloną nam pomoc i z tego miejsca chcielibyśmy za nią serdecznie podziękować.

Działajmy teraz, działajmy SASA.

Link do akcji: https://pomagam.pl/sasabox2
Link do strony na Facebooku: https://www.facebook.com/sasafoundation