znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Invisalign wybrało pierwszego oficjalneg...

Invisalign wybrało pierwszego oficjalnego wykładowcę w Polsce

05.01.2018

Invisalign wybrało pierwszego oficjalnego wykładowcę w Polsce

Lekarz stomatolog Kamil Stefański z katowickiego Dentim Clinic został pierwszym oficjalnym wykładowcą marki Invisalign w Polsce. Stomatolog będzie uczył kolegów po fachu na temat zastosowania aparatu w codziennej praktyce ortodontycznej.

Aparaty ortodontyczne Invisalign stają się coraz popularniejsze, nie tylko w USA czy Niemczech, ale także w Polsce. Szacuje się, że z tego rozwiązania na całym globie skorzystało już kilka milionów pacjentów. Nic więc dziwnego, że praktyki stomatologiczne nad Wisłą równie chętnie sięgają po to nowe wciąż rozwiązanie.

Wprowadzenie jednak aparatu Invisalign do oferty gabinetu wiąże się z koniecznością edukacji lekarza. W tym celu marka postanowiła sięgnąć po pomoc dentystów z Polski. Pierwszym stomatologiem z kraju, który oficjalnie będzie prowadził wykłady i warsztaty praktyczne na temat tego rozwiązania jest lek. stom. Kamil Stefański, na co dzień pracujący w Dentim Clinic w Katowicach.

Szkolenia, które będzie prowadził dr Stefański będą miały charakter modułowy i docelowo będą realizowane pod szyldem działającej od kilku lat Dentim Academy. – Wykłady dzielone będą na części. Najpierw stomatolodzy i ortodonci otrzymają solidną wiedzę teoretyczną, która rozłożona będzie na kilka etapów o różnych stopniach zaawansowania. Następnie wezmą udział w kilkuetapowych zajęciach praktycznych, podczas których dowiedzą się, jak na co dzień pracować z aparatami Invisalignmówi lek. stom. Kamil Stefański.

Pracy przed nowym wykładowcą Invisalign jest sporo, bo spore jest także zainteresowanie aparatem. – Bardzo wielu dentystów ogólnych i ortodontów chce korzystać z tego rozwiązania. Wykorzystywanie Invisalign w codziennej praktyce wymaga jednak od lekarza odpowiedniego przygotowania, ciągłego procesu edukacji, a także podnoszenia swoich umiejętności praktycznych. Tylko w ten sposób można zapewnić pacjentowi, nie tylko komfort użytkowania aparatu, ale także najlepszy efekt estetyczny leczenia – wyjaśnia.

Czego dowiedzą się od swojego wykładowcy polscy dentyści? – Chcę im przekazać przede wszystkim wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem w pracy z tym aparatem. Pracując z nim udoskonaliłem wiele rozwiązań, które dziś można spokojnie wdrażać także w innych klinikach. Zdaję sobie także sprawę z tego, jakich rozwiązań w pracy z Invisalign nie stosować, a jakie się sprawdzają, to wiedza niezbędna np. dla stomatologów zaczynających dziś pracę z aparatem – mówi dr Stefański.

Ponadto biorąc udział w wykładach dentyści dowiedzą się także np. jak zaplanować leczenie w zgodzie z fizjologią stawu skroniowo-żuchwowego czy jak zaplanować leczenie ortodontyczne w tzw. relacji centralnej w stawie skroniowo-żuchwowym. Uczestnicy wykładów z dr Stefańskim będą mogli także zgłębić wiedzę dotyczącą np. konieczności badań czynnościowych układu ruchowego narządu żucia przed leczeniem ortodontycznym.

Dr Stefański jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Odbył staże podyplomowe z Ortodoncji i Chirurgii Stomatologicznej pod okiem najbardziej doświadczonych stomatologów na Śląsku. Jest członkiem amerykańskiego stowarzyszenia lekarzy praktykujących ortodoncję IAO – International Association for Orthodontics. Wykłada także na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, na Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia i Ortodoncji w Zabrzu. Absolwent European Masters of Aligners w Londynie. Wykładowca Dental Tribune International, a od 2017 roku także Invisalign.

Źródło: Dentim Clinic