znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Konferencja Dental News IX - arena spotkań

Konferencja Dental News IX - arena spotkań

27.04.2015

Konferencja Dental News IX - arena spotkań

Poznań na światowym poziomie! W Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego odbyła się konferencja Dental News IX organizowana przez PTSS Poznań. W Dentalradio relacja z wydarzenia.

Konferencje organizowane przez PTSS mają moc przyciągania. Tłumnie przyjeżdżają zarówno studenci stomatologii, młodzi adepci sztuki leczenia zębów, a nawet osoby niezwiązane z branżą stomatologii. I choć tego typu eventy odbywają się tylko w weekend, śmiało można powiedzieć że zabawa trwa cały rok. Gdy jedno wydarzenie mija, wspomnienia zostają na kilka miesięcy. Tymczasem wielkimi krokami zbliża się następne widowisko. I tak- listopad upłynął pod znakiem Kraktooth. W styczniu uwaga skierowana była już na Łódź. Następnie światła jupiterów oświetliły Warszawę. Choć po marcowym Wrocflow poprzeczka była wysoko postawiona, Poznań zamknął tegoroczny cykl konferencji w bardzo dobrym stylu. A kto jeszcze nie słyszał o podobnym wydarzeniu, ma szansę dowiedzieć się więcej z naszej relacji.

Konferencja Dental News IX odbyła się w dniach 17-19 kwietnia. To zestawienie w jednym miejscu najnowszych metod i produktów używanych w stomatologii, osiągnięć technologicznych z dotychczasowa wiedzą stomatologiczną. Tegoroczny bogaty program wykładów, warsztatów i prezentacji przeniósł uczestników na światowy poziom kongresów. Już w piątek cykl wykładów rozpoczęła dr hab. Agnieszka Ziółkowska. Intrygujący tytuł „Co z tą Kością” przyciągnął dużą liczbę widzów. Następnie „Prezentowanie przeglądu i kompleksowego planu leczenia - case study” przedstawił lek. Kamil Kuczewski. Był to wykład realizowany w ramach Programu Edukacyjnego DentAssist. Kamil jest trenerem rozwoju praktyk stomatologicznych i specjalizuje się w psychologii osiągnięć, skutecznej komunikacji oraz efektywnym zarządzaniu.

Oficjalne otwarcie IX Konferencji Dental News nastąpiło w sobotę o godz. 11.00. Uczestników przywitał Prezes oddziału PTSS Poznań, Ivo Domagała. Następnie kilka ciepłych słów przekazała Prodziekan ds. oddziału Stomatologii, prof. UM dr hab. n. med. Anna Surdacka. Głos zabrała również Prezydent IADS Petra Horakova. Po oficjalnym otwarciu dr Octavian Fagaras PhD/DDS wygłosił temat„Immediate loading, tilted implants (all on 4 - all on 6) and prosthetic solutions". Ciekawą częścią szkoleń przydatną zwłaszcza dla studentów były prezentacje wykładowców zagranicznych. „Strategie wyboru rodzaju konstrukcji implantoprotetycznej w rekonstrukcji pojedynczych braków uzębienia” to był kolejny wykład dr n. med. Krzysztofa Gronkiewicza. Doktor Gronkiewicz nawiązywał do swoich poprzedników oraz przekazywał wiele przydatnych rad dla młodych osób zaczynających karierę dentysty. Kolejny prelegent, dr Gian Battista Greco przedstawił zagadnienie „Single implant immediate insertion and loading in the aesthetic area”. Ostatnim zagranicznym gościem był dr Ionut Lucian. Zainteresował uczestników kwestią: „Minimally Invasive Approach of Different Periodontal Surgical Procedures”. Spotkanie w centrum kongresowo-dydaktycznym zakończyła loteria, podczas której rozdano m.in. książki dla aktywnych członków redakcji magazynu BADTribune i Dentalradio. Tego dnia prezentowano zarówno tematy podstawowe jak również zaawansowane. Organizatorzy konferencji zapowiadają kontynuację cyklu w przyszłym roku, dlatego warto już dziś pomyśleć o przyszłorocznych szkoleniach.

Niedziela natomiast była dniem warsztatów praktycznych. Uczestnicy mieli okazję brać udział w zajęciach praktycznych organizowanych przez Laboratorium Instytutu Blend-a-med i Oral-B.

Wydarzenie Dental News IX stanowiło nie tylko czas dla wykładowców czy sponsorów, ale również doskonałą okazję do spotkań i dyskusji w tematach stomatologicznych i pokrewnych. Zorganizowano więc imprezy towarzyszące. Pierwszą z nich była piątkowa impreza w klubie Czekolada. W skrócie: była gorąca atmosfera i słodka chwila relaksu. Druga impreza odbyła się w klubie Akumulatory. Studenci, stażyści oraz młodzi lekarze bawili się wspólnie do późnych godzin. Nie sposób przekazać szczegółów całego widowiska, jednak wrażenie pozostaną na długo. Na całą konferencję składa się mnóstwo mniejszych wydarzeń, ale scenariusz zmienia się co roku.

Przyszłoroczne konferencje organizowane przez PTSS są jeszcze wielką niewiadomą. Gdzie się odbędą, ile szkoleń zostanie zorganizowanych - tego już wkrótce dowiemy się po zliczeniu głosów w oficjalnym głosowaniu. Jednak bez względu o którym mieście-organizatorze mówimy, zdecydowanie trzeba się znaleźć się w centrum takiego eventu. Frekwencja podczas Konferencji oraz entuzjazm uczestników pokazuje, że ważne i pożądane przez adeptów kierunków lekarsko-dentystycznych są tego typu wydarzenia.
Konferencje PTSS stały się również renomowanym wydarzeniem wśród doświadczonych lekarzy dentystów. Nadal są wątpliwości czy warto brać czynny udział w szkoleniach? Więcej podpowiedzi i opinie uzyskacie śledząc grupę Be Active Dentist i czytając nasz magazyn BADTribune.

Oprac. Anna Świąder