znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Konferencja DentAssist@CEDE2015 dla Asys...

Konferencja DentAssist@CEDE2015 dla Asystentek i Higienistek Stomatologicznych

07.09.2015

Konferencja DentAssist@CEDE2015 dla Asystentek i Higienistek Stomatologicznych

Podczas Konferencji DentAssist wykładowcy z całej Polski skupią się na tematach istotnych dla higienistek i asystentek stomatologicznych.
Zapraszamy w sobotę, 12. września podczas Targów CEDE.

Zespół stomatologiczny powinien być grupą zintegrowanych ze sobą ludzi, mających wspólny cel - pomoc pacjentowi w maksymalnym zakresie poprzez wzajemne uzupełnianie w wykonywaniu konkretnych zadań.

Oferta szkoleń podczas tegorocznych targów CEDE została skierowana do wszystkich członków zespołu stomatologicznego, ale sobota będzie należała głównie do higienistek i asystentek stomatologicznych.

Wykładowcy Konferencji DentAssist poruszą tematy bardzo istotne dla funkcjonowania nowoczesnych praktyk stomatologicznych z perspektywy higienistki i asystentki. W ramach sobotniego szkolenia prelegenci z całej Polski skupią się zarówno na zagadnieniach z zakresu współczesnej stomatologii, jak i kompetencjach miękkich, tak, aby każdy z uczestników otrzymał jak najwięcej informacji pomocnych
w codziennych kontaktach z pacjentem.

W pierwszym wykładzie dr Kinga Grzech-Leśniak poruszy temat implantologii i zastosowania laserów w praktyce higienistki stomatologicznej.
Dr n. med. Tomasz Dzieniakowski zaprezentuje temat gabinetów jednostanowiskowych, aspektów podziału kompetencji i funkcjonowania jednoczasowo praktyki higienistki, jak i lekarza dentysty przy jednym fotelu stomatologicznym.
Z kolei aspekty prawne i bezcenną rolę higienistek i asystentek stomatologicznych w działaniach promujących zdrowie jamy ustnej omówi mecenas Anna Żelasko.

W drugim bloku wykładowym na uczestników konferencji czekają tematy związane z opieką nad pacjentem protetycznym we współczesnych praktykach stomatologicznych, jak i prezentacja z zakresu komunikacji interpersonalnej.
Pierwszy wykład poprowadzi p. Beata Szczypińska z firmy GSK. Omówi szczegółowo aspekty higieny uzupełnień protetycznych.
Drugi blok wykładowy o swoją wiedzę i doświadczenia uzupełni także Kamil Kuczewski - wyjaśni, co zrobić, by zwiększać liczbę pacjentów w gabinecie i jednocześnie zagwarantować sobie podwyżkę.
Ostatnią prezentację  ramach konferencji DentAssist poprowadzi dr n. med. Andrzej Bożyk. Skupi się  on szerzej na zagadnieniach związanych z holistyczną opieką nad pacjentem protetycznym z perspektywy asystentki i higienistki.

Konferencja DentAssist jest doskonałą okazją dla asystentek i higienistek stomatologicznych by poszerzyć wiedzę  nie tylko z zakresu rozwijających się zagadnień w  stomatologii, takich jak protetyka, implantologia i terapia laserowa, ale także bardzo ważnych w codziennej komunikacji z pacjentem kompetencji miękkich i komunikacji interpersonalnej.

Tegoroczna Konferencja DentAssist jest wspaniałą okazją, by wprowadzić świeży powiew i nową wiedzę do codziennej praktyki całego zespołu stomatologicznego.

Program Konferencji:
10.00 - 10.20 -  Beata Szczypińska - Otwarcie Konferencji

10.20 - 11.30 -   Dr Kinga Grzech-Leśniak - Implantologia i lasery w pracy higienistki stomatologicznej

11.30 - 11.45 -   przerwa

11.45 - 12.45 -   Dr n. med. Tomasz Dzieniakowski - Gabinet jednostanowiskowy - praca lekarza i asystentki / higienistki. Jak stworzyć sprawnie działający gabinet higieny i dzielić kompetencje przy jednym fotelu.

12.45 - 13.30 -   Mec. Anna Żelasko, radca prawny - Promocja usług stomatologicznych - bezcenna rola higienistek i asystentek - aspekty prawne.

13.30 - 13.45 -   przerwa

13.45 - 14.10 -   Beata Szczypińska - Higiena uzupełnień protetycznych - Corega

14.10 - 14.50 -   Kamil Kuczewski - Asystentki, Higienistki - co zrobić by zwiększać liczbę pacjentów i zagwarantować sobie podwyżkę?

14.50 - 15.45 -   Dr n. med. Andrzej Bożyk - Pacjent protetyczny w gabinecie stomatologicznym

15.45 - 16.00 -   Podsumowanie i zakończenie Konferencji

Konferencja odbędzie się w sobotę 12-go września w Poznaniu podczas Targów CEDE.
Pawilon 15, Sala 1.A+B

Szczegóły i rejestracja:  www.cede.pl


Oprac. lek. stom. Aleksandra Szczepkowska