znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Konferencja PTSS - Dental News w Poznaniu

Konferencja PTSS - Dental News w Poznaniu

26.03.2019

Konferencja PTSS - Dental News w Poznaniu

Już po raz trzynasty (niech Was ta liczba nie zmyli!) szczęśliwie PTSS Poznań zaprasza do swojego miasta na konferencję. To przedostatnia konferencja studencka w tym roku akademickim organizowana przez Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii.

Dlaczego warto przyjechać w dniach 5-7 kwietnia 2019r. do Poznania? O tym opowie prezes oddziału PTSS Poznań - lek. dent. Kacper Kropielnicki, któremu miałam przyjemność zadać kilka pytań.

Aleksandra Simińska: Czym zaskoczy uczestników tegoroczna konferencja Dental News w Poznaniu?

lek.dent. Kacper Kropielnicki: Może nie tyle zaskoczy co mamy nadzieję utwierdzi wszystkich w przekonaniu ze konferencje z serii Dental News należą do najlepszych w kraju. Staramy się co roku podnosić poprzeczkę zarówno w kwestii wykładów, warsztatów jak i dobrej zabawy :)!

A.S.: Co będzie głównym punktem programu konferencji?

K.K.: Mamy kilka takich punktów, na sali wykładowej będzie można spotkać jak co roku wybitnych wykładowców zarówno z Polski jak i zza granicy. Swoją wiedza podziela się z nami min. Wybitni włoscy wykładowcy Mauro Bazzoli i Mario Bresciano, Emad Youssef z Egiptu czy Dr Rotaru z Rumunii, z dumą zapowiadam tez polskich wykładowców min Dr Krzysztof Chmielewski bardzo znany i ceniony na świecie lekarz, mistrz fotografii stomatologicznej współpracujący np z Discovery Channel, Prof Maciejewski, Dr Marcinkowski mistrz w dziedzinie okluzji, Dr Szwarczynski, który kolejny raz pojawi się na naszej konferencji, ale mając w Poznaniu tak wybitnego implantologa nie można pominąć jego wykładu! Oczywiście wymieniłem jedynie kilku prowadzących! Na konferencji czeka na nas ich zdecydowanie więcej, wszyscy są znakomici i wyróżniający się w swoich dziedzinach.

A.S.: Jakie trudności napotkali w tym roku organizatorzy? Czy organizowanie cykliczne tej konferencji z roku na rok jest coraz prostsze?

K.K. Jak zwykle trochę tych trudności było, organizowanie tak dużej konferencji do tego co roku stojącej na wysokim poziomie jest naprawdę trudne i angażuje do pracy mnóstwo osób. Paradoksalnie jest coraz trudniejsze! Kogo tym razem zaprosić, jakie wydarzenia towarzyszące żeby czymś zaskoczyć albo zrobić coś nowego. To naprawdę skomplikowane zadanie! Do tego jesteśmy tuż po konferencji we Wrocławiu - mimo tak bliskiego terminu zapraszamy wszystkich do Poznania - na pewno nie pożałujecie :)!

A.S.: Tematy z jakich dziedzin stomatologii będą poruszone podczas wykładów?

K.K.: W tym roku skupiliśmy się głównie na tematyce implanto-protetycznej, to właśnie z chirurgii, implantologii i protetyki mamy najwiecej tematów, poza tymi dziedzinami pojawia się wykłady z dziedziny fotografii stomatologicznej, prawa medycznego czy onkologii.

A.S.: Dental News w liczbach - ilu uczestników, wykładowców i osób jest zaangażowanych w organizację?

K.K.: Będziemy mieli przyjemność gościć 14 wykładowców, jeśli chodzi o uczestników to cóż liczymy na was, rok temu padł rekord do Poznania przyjechało 1500 osób. Mamy nadzieje, że i w tym roku dopiszecie. Konferencje organizuje mnóstwo osób i chyba nie mogę wymienić wszystkich zaangażowanych ale już teraz bardzo dziękuje za trud organizacji Ivo Domagale, Pawłowi Aleksandrzakowi, Jakubowi Handschuh, Filipowi Piechockiemu, Michałowi Klińskiemu, Agnieszce Migasiuk, Weronice Olejniczak, Monice Łukomskiej, Nadii Przygockiej, Kai Szwarczyńskiej, Filipowi Rutawskiemu i wieku wielu osobom, przepraszam jeśli kogoś nie wymieniłem ale jak mówię przy tak dużej organizacji nie sposób pochwalić wszystkich!

A.S.: PTSS jest już rozpoznawalną marką w świecie stomatologii - jakie daje to korzyści w organizowaniu wydarzenia?

K.K.: Daje to spore korzyści, dużo łatwiej rozmawia się z potencjalnymi sponsorami, partnerami. Firmy ze świata stomatologii i nie tylko stomatologii patrzą przychylnym okiem na PTSS. Bardzo nas to cieszy i umożliwia nam to rozwijanie zarówno konferencji jak i wydarzeń związanych z PTSS.
Dziękuję bardzo za rozmowę.

---

Wydarzenie na FB:

https://www.facebook.com/events/2308294352566338/