znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Kongres FDI: zamów stoisko, promuj produ...

Kongres FDI: zamów stoisko, promuj produkty wśród fachowców z całego świata

12.12.2015

Kongres FDI: zamów stoisko, promuj produkty wśród fachowców z całego świata

Targi stomatologiczne w dalszym ciągu dla wielu lekarzy dentystów czy techników są głównym źródłem zaopatrzenia...

10 grudnia br. rozpoczęła się oficjalna sprzedaż powierzchni wystawienniczej na Światową Wystawę Stomatologiczną (World Dental Exhibition), która odbędzie się od 7 do 10 września 2016 r. w Poznaniu w ramach Dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI. Stoiska w halach MTP zarezerwowało już ponad 30 firm z całego świata.
Pierwsza edycja World Dental Exhibition odbyła się w 1929 r., podczas Kongresu FDI w Holandii. Dziś Wystawa to jedna z najlepszych okazji do promocji produktów na arenie międzynarodowej.

- Targi stomatologiczne w dalszym ciągu dla wielu lekarzy dentystów czy techników są głównym źródłem zaopatrzenia. Planując działania promocyjne firmy powinny pamiętać, że World Dental Exhibition - na rok - zastąpi CEDE, której kolejna edycja odbędzie się w Poznaniu w dniach 14-16 września 2017 r. zauważa Ewa Mastalerz z firmy Exactus, która organizuje Kongres FDI.

Z pierwszeństwa wyboru stoisk (do 1 grudnia br.) skorzystało już ponad 30 partnerów strategicznych FDI. Wśród nich są najwięksi przedstawiciele branży. Zarezerwowano już również powierzchnię pod tzw. pawilony krajowe. W Poznaniu w takiej formule zaprezentują się m.in. firmy z Wielkiej Brytanii, USA, Włoch, Szwajcarii, Korei Południowej, Chin i Indii. Zainteresowani taką promocją są również producenci z Polski.

- Targi towarzyszące Kongresowi FDI to szansa dla polskich producentów instrumentów, materiałów i sprzętu stomatologicznego. Z reguły są to firmy dobrze znane i rozpoznawane na krajowym i zagranicznym rynku. Tymczasem wielu lekarzy nie jest świadomych, że są to polskie marki, a ich produkty to światową jakość. Polski pawilon pozwoli pokazać, że krajowy przemysł stomatologiczny istnieje i będzie okazją, aby wyraźnie powiedzieć, że „polskie jest równie dobre”. To hasło jakim Poldent, polski producent instrumentów do leczenia kanałowego, posługuje się od wielu lat - mówi Małgorzata Niedźwiedzka, wiceprezes zarządu w firmie Poldent.

- Kongres FDI, niezależnie od miejsca, w którym się odbywał, zawsze przyciągał wielu specjalistów, producentów i firmy ściśle z nimi współpracujące. Hol-Dental Depot to marka o międzynarodowej orientacji i dlatego w Poznaniu nie może nas zabraknąć, tym bardziej, że w 2016 roku będziemy obchodzić 25 - lecie istnienia - mówi Urszula Chudak, właścicielka Hol-Dental Depot.

Zamówienia stoisk należy składać na formularzach on-line, które są dostępne od 10 grudnia 2015 r. na stronie www.fdi2016poznan.org. Ceny za metr kwadratowy zaczynają się od 330 euro, najdroższe są powierzchnie typu wyspowego – tu cena może osiągnąć 590 euro za metr. Cena zawiera standardową zabudowę, jeżeli firma zamawia wyłącznie powierzchnię - zapłaci 10 proc. mniej.

- Ceny ustala Światowa Federacja Dentystyczna. Porównywanie ich do obowiązujących podczas krajowych wystaw nie ma sensu, ponieważ World Dental Exhibition to wydarzenie o zupełnie innej skali. Wystawa odbywa się w ramach Kongresu FDI – najważniejszego wydarzenia światowej stomatologii, z bogatym programem naukowym, który corocznie gromadzi ponad 15 tys. uczestników. Tylko w ostatnich czterech latach Wystawę odwiedziło prawie 60 tys. lekarzy dentystów, techników dentystycznych oraz asystentek, a liczba wystawców zawsze przekracza 200 - wyjaśnia Ewa Mastalerz.

Warto pamiętać, że gośćmi Wystawy często są ludzie bardzo zamożni, a także, iż do stolicy Wielkopolski przyjadą reprezentanci firm z całego świata w poszukiwaniu partnerów do eksploracji nowych rynków (Europy Centralnej, Europy Wschodniej). Wiadomo już, że Amerykanie planują spotkanie z potencjalnymi polskimi dealerami.

- Międzynarodowy wymiar Kongresu umożliwia rozszerzenie rynku potencjalnych odbiorców. Stoiska producentów i dystrybutorów odwiedzają fachowcy z całego światazachęca dr Patrick Hescot, Prezydent FDI.

World Dental Exhibition jest bezpłatna dla zwiedzających. Wystawa będzie odbywać się (od 9.00 do 17.30 lub 18.00), w pawilonach: 7, 7A, 8, 8A i jest podzielona na trzy strefy: premium, semi-premium i standard. Inaczej niż w trakcie CEDE będzie wyglądał ruch uczestników. Wykłady oraz warsztaty będą odbywały się w pawilonie 15, uroczysta ceremonia otwarcia w 6A, a część gastronomiczna będzie zlokalizowana w 5A oraz wzdłuż pawilonu 8. Uczestnicy Kongresu i Wystawy będą wchodzili wejściem Wschodnim - od strony miasta oraz Zachodnim - od ul. Śniadeckich.