znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > KRAKDENT 2019 - jest moc! [ZDJĘCIA]

KRAKDENT 2019 - jest moc! [ZDJĘCIA]

19.04.2019

KRAKDENT 2019 - jest moc! [ZDJĘCIA]

Targi KRAKDENT po raz kolejny przyciągneły do Krakowa tysiące stomatologów i setki najlepszych firm w branży!

Tegoroczną edycję odwiedziło około 16 tys. lekarzy, techników oraz higienistek i asystentek stomatologicznych. Poza wystawą, w której wzięło udział 450 firm, KRAKDENT przygotował równiez bogatą ofertę naukową.

Oprócz edukacji bardzo duży nacisk położony był na czujność onkologiczną. Akcja #jestemczujnyonkologicznie prowadzona była przez Fundację "Z uśmiechem przez życie" i Targi KRAKDENT.

Celem akcji było uświadominie lekarzy, że dodatkowe kilka minut poświęcone na przebadanie pacjenta może uratować mu życie. Do akcji włączyli się m in. Prof. Marzena Dominiak, dr Marcin Aluchna, dr Daniel Nowakowski, dr Konrad Rylski (Dentysta w Afryce), dr Bartłomiej Karaś oraz Mariusz Oboda.

"Trzeba się przebadać, bo czujność onkologiczna jest najważniejsza! Możemy uratować ludzkie zycie na wczesnym etapie - kiedy leczenie nie jest inwazyjne" - mówi prof. Marzena Dominiak, prezydent PTS

"Uważam, że jest to fantastyczna inicjatywa! W tym miejscu - my - odwiedzający dentyści możemy szybko przebadać się z fachowym sprzętem. My jako dentyści powinniśmy robić to również w swoich gabinetach" - dodaje dr Bartłomiej Karaś

Sekcja Profilaktyki i Promocji PTS już działa

– Sekcja będzie jednoczyć wszelkie inicjatywy zmierzające do rozwoju zawodu higienistki stomatologicznej oraz inicjować i wspierać projekty, które będą zwiększać stomatologiczną świadomość Polaków – podkreślała dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska podczas pierwszego spotkania Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia PTS, które odbyło się 11 kwietnia w Krakowie.

Wywiad z Katarzyną Ostrowską znajdziecie TUTAJ

W Krakowie, w kilkunastoosobowym gronie, rozmawiano o wyzwaniach niedawno powołanej sekcji. Podczas spotkania omówiono priorytety oraz przedstawiono pomysły projektów, którymi grupa ma zająć się w pierwszej kolejności. Nie zdradzając szczegółów, higienistki planują m.in. znaczące przedsięwzięcie, które skierowane będzie do uczniów liceów w całym kraju.

CZYTAJ CAŁOŚĆ NA STRONIE PTS

W kolejnych dniach na naszym facebooku pojawią się kolejne materiały video z badań. STAY TUNED!