znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > „ŁÓDŹ You SMILE ?” – NIE TYLKO PIĘKNY UŚ...

„ŁÓDŹ You SMILE ?” – NIE TYLKO PIĘKNY UŚMIECH

09.11.2015

„ŁÓDŹ You SMILE ?” – NIE TYLKO PIĘKNY UŚMIECH

Krešimir Varda na Międzynarodowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii „ŁÓDŹ You SMILE?” przeniesie Uczestników w świat ceramiki i dowiedzie, że chodzi nie tylko o piękny uśmiech.

Kariera Krešimira Vardy – technika dentystycznego z Zagrzebia - w dziedzinie ceramiki rozpoczęła się ponad 20 lat temu kiedy to podjął naukę w tym kierunku . Jak podkreśla- od zawsze chciał robić piękne, wysokoestetyczne prace dla swoich pacjentów.

„Life is more than just a beautiful smile” to tytuł wykładu, który przygotował dla studentów i młodych lekarzy stomatologów uczestniczących w Konferencji.

W swoim wykładzie Krešimir Varda zaprezentuje w jaki sposób tworzy prace, według jakich reguł postępuje. Zostanie pokazane warstwowe nakładanie ceramiki i jej wykorzystanie. W świecie współczesnej stomatologii dużą rolę odgrywa fotografia – słuchacze będą mogli dowiedzieć się o jej zastosowaniu podczas wykonywanych w technikach dentystycznych procedur. Bliska współpraca i rozmowy z pacjentem, bezpośrednia komunikacja lekarza i technika to aspekty które gwarantują sukces w tej dziedzinie , co wielokrotnie podkreślano podczas II Kongresu Ceramists w Łodzi.

Prace ceramiczne nie są przedmiotami masowej produkcji kupowanymi przez pacjentów. Nie chodzi tu tylko o stworzenie kilku zębów. Za wszystkim kryją się również psychologiczne aspekty, ich problemy i emocje - potrzeba aby okazać im uczucie, dodać siły, motywacji. Bez współpracy pomiędzy stomatologiem i technikiem dentystycznym ten cel jest niemożliwy do osiągnięcia. Do tego też dąży w swojej pracy nasz Wykładowca, aby ludzie zobaczyli, że mogą wiele zdziałać- w tym wszystkim nie chodzi tylko o piękny uśmiech. Nasza praca jest dla kogoś – dla naszych pacjentów, którzy potrzebują być z niej zadowoleni aby poprawić jakość swojego życia.

Techniki dentystyczne to sztuka - można dążyć w niej do odnalezienia piękna i harmonii, poszukiwać inspiracji. W ostatni weekend września w Łodzi w hotelu Andel’s odbył się kongres Ceramists . W ciągu 2 dni wykładowcy z całego świata pokazali, że w tej sztuce nie ma limitów. Jednym z uczestników tego wydarzenia był Krešimir Varda, który w wywiadzie dla Dental Radio opowiedział o tym jaki jest jego cel w życiu, jak odkrył że można dać ludziom coś więcej niż tylko piękną pracę protetyczną.

Już w sobotę 14 listopada 2015 r. o godzinie 11:45 w Auli 1000 w Centrum Kliniczno- Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wykład - tech. dent. Krešimir Varda „Life is more than just a beautiful smile”

Podczas niedzielnej sesji szkoleniowej nasz Wykładowca poprowadzi warsztaty – „Bądź Mistrzem wszystkich wyzwań”. Plan szkolenia obejmuje:

I. Pokaz warstwowania fluorescencyjnej ceramiki Initial LiSi od GC:
• sposób opracowania podbudowy techniką cut-back
• charakteryzacja podbudowy za pomocą Lustre Paste NF - ciepłych odcieni past z trójwymiarowym efektem
• warstwowe wykończenie ceramiką GC Initial LiSi - fluorescencja i naturalny wygląd
- Nowa era estetyki - GC Cerasmart & GC Optiglaze Color
II. Część praktyczna procedura naprawy pracy protetycznej.

Międzynarodowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii „ŁÓDŹ You SMILE” – już niebawem 13-15 listopad 2015 r. w Łodzi !

Oprac. Aleksandra Grabiec