znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Pierwsza edycja Studenckiego Obozu Impla...

Pierwsza edycja Studenckiego Obozu Implantologicznego zakończona sukcesem

26.09.2018

Pierwsza edycja Studenckiego Obozu Implantologicznego zakończona sukcesem

W dniach 12-16 września 2018r odbyła się pierwsza edycja Studenckiego Obozu Implantologicznego, który był pilotażowym projektem Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii (PTSS).

Uczestnicy zawitali do Szczecina już 11 września, gdyż od samego rana, pierwszego dnia obozu odbywały się zajęcia. Głównym wykładowcą obozu był lek. dent. Jarosław Matuszak, który ugościł wszystkich uczestników w swoim Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii w Mierzynie. Oprócz niego, swoją wiedzą podzielił się  lek. dent. Łukasz Drejarz prezentując szczegółowo swoje przypadki kliniczne z zakresu implantologii, adw. Michał Gajda (aspekty prawne w implantologii), a także lektorzy języka angielskiego oraz niemieckiego z Centrum Języków Obcych IDIOMA ze Szczecina.

Cały obóz to była przede wszystkim wielka petarda edukacyjna obejmująca: 35 godzin zegarowych teorii wraz z warsztatami praktycznymi na preparatach świńskich, plastikowych modelach, a także 3 zabiegi na żywo implantacji z udziałem wcześniej konsultowanych pacjentów. Każdego dnia po zakończeniu nauki, uczestnicy mieli zorganizowany czas i możliwość udziału: w wieczornych grach planszowych, wyjściu do Teatru Polskiego na spektakl „Mayday”, zabawie w Escape Me czy kolacji pożegnalnej w jednej ze szczecińskich restauracji sushi.

Każdy z uczestników otrzymał zestaw materiałów piśmienniczych, a także pamiątkową koszulkę i torbę obozową.
Na obozie było jedynie 12 miejsc przeznaczonych dla uczestników, a chętnych niemal 10 razy tyle. Cieszymy się z tak ogromnej frekwencji i zapowiadamy kolejne edycje już teraz!

Zapraszamy do śledzenia stron na portalu Facebook:

Polish Association of Dental Students PTSS:  https://www.facebook.com/Polish-Association-of-Dental-Students-PTSS-1539059816115867/

Focus On Dentistry: https://www.facebook.com/focusondentistry/?modal=admin_todo_tour