znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Podsumowanie wyborów do Zarządu Głównego...

Podsumowanie wyborów do Zarządu Głównego PTSS 2018/2019

23.10.2018

Podsumowanie wyborów do Zarządu Głównego PTSS 2018/2019

Konferencje w Łodzi są corocznie wydarzeniem emocjonującym dla wszystkich uczestników, przede wszystkim ze względu na prelegentów, którzy dzielą się swoją stomatologiczną wiedzą. Tym razem przy okazji tej konferencji odbyły się również wybory do Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii na rok akademicki 2018/2019.

W tym roku wybory były dość emocjonujące dla wszystkich uczestników Zjazdu Walnego ze względu na ilość zgłoszonych kandydatur na poszczególne stanowiska. 

Oficjalnie Zarząd Główny stanowią:

Prezydent: Anna Andrzejewska
Wiceprezydent: Michał Dudziński
Wiceprezydent ds. Finansów: Kacper Kropielnicki
Skarbnik: Karolina Kempiak
Sekretarz: Paweł Szczegielniak
Narodowy Koordynator Wymian: Ania Chirkowska
Koordynator ds. Profilaktyki: Michał Trzos
Koordynator ds. Szkoleń: Aleksandra Simińska

Październik to początek, gdyż kadencja na powyższych stanowiskach będzie trwała równo rok. Przypomnijmy o planach osób, które stworzą nowy zespół.

Anna Andrzejewska: „W tym roku chciałabym kontynuować plany i projekty rozpoczęte w latach poprzednich. W dalszym ciągu chciałabym pracować nad usprawnieniem pracy Naszego Towarzystwa, w związku z czym planujemy w tym roku stworzyć naszą własną platformę poprzez którą będzie odbywała się sprzedaż biletów na wydarzenia organizowane przez PTSS.”

Kacper Kropielnicki: „Chciałbym pozyskać nowych sponsorów, aby nasze konferencje stały się jeszcze lepsze, niedługo ustalimy szczegóły współpracy z Implant Masters Poland z okazji rozpoczynania współpracy z PTSS.”
Karolina Kempiak: „Należałoby pozyskiwać więcej środków od sponsorów i bardziej tę kwestie zorganizować, ponieważ nadal niestety brak jest porozumienia miedzy oddziałami. Mam nadzieję, że mi się to uda.”

Michał Trzos: „Chciałbym kontynuować tradycje Towarzystwa związane z szerzeniem wiedzy i świadomości dbania o własne zdrowie. Liczę, że w tym roku uda nam się przeszkolić i przygotować jeszcze więcej wolontariuszy niż w zeszłym roku, a co za tym idzie – dotrzeć i przebadać większą liczbę ludzi. Chciałbym, aby osoby biorące udział w akcjach profilaktycznych mogły uzyskiwać większe gratyfikacje z tytułu wolontariatu jaki uprawiają. Ich poświęcenie bywa niezauważone.”

Paweł Szczegielniak: „Chciałbym zwiększyć wzajemną współpracę pomiędzy zarządami lokalnymi i umożliwić im wymianę doświadczeń oraz wspierać i pomagać w organizowaniu wydarzeń. Myślę, że brakuje szkoleń dla liderów z poszczególnych oddziałów z zakresu zarządzania projektami. Uważam, że jako PTSS mamy ogromną szansę na rozwój i doskonalenie swoich umiejętności.”

Anna Chirkowska: „Zostając NEO, poza utrzymaniem już w tym momencie dobrych wyników, chciałabym przyjrzeć się powodom, które mogą wpływać na odkładanie decyzji o wyjeździe na wymianę przez polskich studentów, i postarać się im zaradzić.”

A na koniec nie pozostaje mi nic innego jak wspomnieć o moich własnych planach, które chciałabym realizować z tą wspaniałą ekipą zaangażowanych ludzi. Moje główne projekty na rok akademicki 2018/2019 to organizacja obozów tematycznych z zakresu implantologii, stomatologii estetycznej, medycyny estetycznej oraz chirurgii stomatologicznej. Chciałabym również wprowadzić element sportowy do tych wydarzeń. Odrębnym projektem będzie organizacja kursu „ZDAM LDEK” w sierpniu 2019 roku.

Przygotowała: Aleksandra Simińska