znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Poldent wyróżniony w rankingu miesięczni...

Poldent wyróżniony w rankingu miesięcznika Forbes Forum Firm Rodzinnych 2018

28.01.2019

Poldent wyróżniony w rankingu miesięcznika Forbes Forum Firm Rodzinnych 2018

Poldent otrzymał wyróżnienie w prestiżowym rankingu miesięcznika Forbes – Forum Firm Rodzinnych w kategorii firm o poziomie przychodów poniżej 100 mln złotych w województwie mazowieckim.

Poldent – jedyny w Polsce producent pilników do leczenia kanałowego – to firma z wieloletnią tradycją. W tym roku mija 29 lat od powstania rodzinnego przedsiębiorstwa, które rozwinęło się w prężnie działającą firmę o międzynarodowym zasięgu. Przez tyle lat z linii produkcyjnej znajdującej się w Zielonce pod Warszawą wyszły miliony opakowań narzędzi endodontycznych docierających do dziesiątek tysięcy dentystów w Polsce oraz ponad 70 krajów na świecie. 

Dotarcie do takiej grupy odbiorców umożliwia m. in. uczestnictwo w licznych wydarzeniach branżowych w Polsce oraz na najważniejszych wystawach na świecie – IDS w Kolonii, Apec, WDS, Roots Summit, IDEM Singapore.

Nowe produkty i nowa hala produkcyjna – ciągły rozwój

Firma Poldent stawia na ciągły rozwój zarówno portfolio produktów jak i samej produkcji. W 2019 r. zostanie oddana do użytku nowa hala produkcyjna, co pozwoli podwoić produkcję i jeszcze sprawniej dostarczać narzędzia endodontyczne na światowym poziomie.

W dziale R&D Poldent opracowywane są nowe technologie, dzięki którym powstała m. in. własna technologia obróbki cieplnej Azure HT Technology. Efektem jest zbliżająca się światowa premiera nowego produktu na targach IDS o czym wkrótce będziemy się chwalić. Ten niezwykle bezpieczny system usprawni w znacznym stopniu opracowywanie kanałów korzeniowych w gabinetach dentystycznych.

Firma rodzinna gwarancją jakości

Zarząd firmy Poldent tworzy Rodzina Niedźwiedzkich. Już dwa pokolenia (6 osób) z sukcesem zarządzają rozrastającym się przedsiębiorstwem, zatrudniającym ponad 80 osób. W Poldencie stawia się na długoletnią współpracę – zarówno z klientami, jak i z pracownikami, o czym mogą świadczyć staże pracowników – pracujących w firmie nawet 20 lat.

Firma rodzinna to marka sama w sobie, będąca gwarancją jakości i elastyczności. Kierunek rozwoju firmy jest stały i nie zmienia się, jak bywa w przypadku dużych korporacji. Długoterminowe relacje z partnerami biznesowymi oparte są na wzajemnym szacunku i dążeniu do wspólnych celów biznesowych.

CSR – społeczna odpowiedzialność biznesu

Poldent wpisuje się w nurt społecznej odpowiedzialności biznesu – wspiera Fundację do walki z nowotworem jamy ustnej „Z uśmiechem przez życie”. Zdaje sobie sprawę, jak duże znaczenie ma pomoc firm dla spraw społecznych. Wspomagając Fundację, stara się podnosić świadomość czujności onkologicznej wśród dentystów i higienistek stomatologicznych.

Informacje o rankingu Forum Firm Rodzinnych

Ranking firm rodzinnych „Forbesa” to pionierski ranking najdynamiczniej rosnących firm rodzinnych w Polsce.

„Naszą ambicją jest stworzenie platformy, na której przedsiębiorcy będą mieli możliwość podzielenia się doświadczeniami, ale przede wszystkim obawami związanymi z prowadzeniem biznesu i wyzwaniami, które stoją przed firmami rodzinnymi. Zanim jednak rozpocznie się dyskusja, konieczne jest znalezienie odpowiedzi na fundamentalne pytanie: „Firma rodzinna, czyli jaka?”. Co decyduje o rodzinnym charakterze biznesu? Jak firma może podkreślić swoją „rodzinność” i czy w ogóle takie podejście daje jakiekolwiek dodatkowe profity albo przekłada się na zwiększenie przewagi konkurencyjnej?”.

Nad tymi pytaniami w trakcie debaty w redakcji Forbes pochylili się min. przedstawiciele firm rodzinnych w Polsce.

Szczegóły i źródło:

https://www.forbes.pl/biznes/forum-firm-rodzinnych-forbesa-2018/ng5w91y
https://www.forbes.pl/rankingi/ranking-firm-rodzinnych-lista-laureatow-wojewodztwo-mazowieckie/p6xd9nv