znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Poznaliśmy oficjalny program naukowy Kon...

Poznaliśmy oficjalny program naukowy Kongresu FDI w Poznaniu

03.04.2016

Poznaliśmy oficjalny program naukowy Kongresu FDI w Poznaniu

6 równoległych sesji tematycznych, prezentacje ustne i plakatowe, spotkania z ekspertami, sympozja firm oraz warsztaty i kursy praktyczne...

6 równoległych sesji tematycznych, prezentacje ustne i plakatowe, spotkania z ekspertami, sympozja firm oraz warsztaty i kursy praktyczne, czyli tzw. hands-on – te wszystkie wydarzenia składają się na oficjalny program naukowy Dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI, który 7 września 2016 r. rozpocznie się w Poznaniu.
W najważniejszym wydarzeniu w historii polskiej stomatologii weźmie udział kilkudziesięciu wybitnych ekspertów z całego świata, w tym liczne grono przedstawicieli krajowej myśli naukowej.
Uczestnicy Kongresu FDI w Poznaniu będą mogli korzystać z bogatej oferty naukowej przygotowanej wspólnie przez polski Komitet Naukowy i Światową Federacje Dentystyczną FDI.

- Trudno wymienić wszystkich wykładowców oraz prezentacje warte uwagi, dlatego polecam uważną analizę programu, wraz z sylwetkami zaproszonych ekspertów oraz abstraktami wykładów i kursów, które zamieściliśmy na oficjalnej stronie internetowej Kongresu – www.fdi2016poznan.org. Program jest wybitnie międzynarodowy, pozwala na spojrzenie na stomatologię z perspektywy wybitnych specjalistów ze wszystkich kontynentów świata. Jestem przekonana, że spełni oczekiwania najbardziej wymagających - zapewnia prof. Marzena Dominiak, Przewodnicząca Komitetu Naukowego Kongresu.

W programie miejsce znalazły m.in. takie tematy jak: kontrola infekcji, reakcja tkanek na uraz, antybiotykoterapia w leczeniu chorób przyzębia, optymalizacja adhezji i doboru materiałów w CAD/CAM. Dla przykładu: prof. Aldo Brungnera z Brazylii zaprezentuje badania dotyczące fototerapii laserowej w stomatologii, prof. Jean-Christophe Fricain z Francji opowie, w jaki sposób nie przeoczyć złośliwego nowotworu błony śluzowej jamy ustnej, Brytyjczyk prof. Stephen Williams omówi stosowanie biomechaniki i kontroli tarcia w połączeniu z wykorzystaniem zamków typu twin, dr Julian Conejo z Kostaryki przedstawi protokół postępowania u pacjentów ze starciem zębów.
W programie wkrótce pojawią się również wykłady dla higienistek i asystentek stomatologicznych oraz sesja dla techników dentystycznych.

Wykłady będą odbywały się w równolegle w 6 salach.
Uczestnicy mogą rejestrować się (do 31 maja można zrobić to taniej!) na określony dzień/dni lub na cały Kongres (4 dni) i mają swobodny wybór spośród kilkudziesięciu wykładów, również w ramach tzw. Dnia Niemieckiego oraz Dnia Ukraińskiego. Wszystkie wykłady będą tłumaczone symultanicznie na język polski, a uczestnicy otrzymają punkty edukacyjne.
Dodatkowe opłaty obowiązują uczestników spotkań z cyklu Meet-the-Expert (udział wezmą m.in.: prof. Maurizio Tonetti, prof. Lorenzo Breschi, prof. Korkud Demirel) czyli 20-minutowych prezentacji zaproszonego specjalisty zakończonych dyskusją oraz warsztatów i kursów praktycznych (m.in. dr James Cannon, dr Maciej Żarow, dr Andrzej Bożyk, prof. Tomasz Gedrange). Część miejsc została już sprzedana.

Zupełnie za darmo można przysłuchiwać się sesjom ustnym i plakatowym.

- 8 kwietnia jest ostatnim dniem, do którego przyjmujemy streszczenia prezentacji na tzw. free communications. O tym, które prace będą zaprezentowane w Poznaniu zadecyduje Komitet Naukowy do 9 maja. Szczegółowy plan wystąpień poznamy do 19 czerwcaprzypomina prof. Bartłomiej W. Loster, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Warto pamiętać, że w ramach Kongresu FDI odbywa się Światowa Wystawa Stomatologiczna (World Dental Exibition), w której udział weźmie ponad 200 firm z całego świata. Wstęp jest bezpłatny.

Szczegółowy program: https://www.fdi2016poznan.org/scientific-programme/congress-programme/