znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > PTSS Szczecin na 70-leciu PUM

PTSS Szczecin na 70-leciu PUM

02.08.2018

PTSS Szczecin na 70-leciu PUM

10 czerwca br. Jasne Błonia w Szczecinie stały się miejscem obchodów jubileuszu 70-lecia Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Z tej okazji odbył się piknik „PUM mieszkańcom Szczecina”, na którym nie mogło zabraknąć, jak zawsze gotowych do pracy członków szczecińskiego oddziału PTSS.

W ramach Pikniku powstała „Aleja Zdrowia” złożona z 14 namiotów, w których odbywały się darmowe profilaktyczne badania (ciśnienie tętnicze, pomiar glikemii i cholesterolu) oraz udzielano porad między innymi z zakresu dietetyki, fizjoterapii oraz położnictwa.

Namiot STOMATOLOGII dzielnie reprezentowali studenci uniwersytetu oraz członkowie PTSS, którzy tego dnia pracując na dwóch stanowiskach przeprowadzili blisko 150 przeglądów stomatologicznych.

Podstawowym celem działań było wykrywanie próchnicy, kontrola stanu przyzębia oraz funkcjonowania stawu skroniowo-żuchwowego.

Przyszli stomatolodzy uświadamiali odwiedzających, o tym jaki wpływ na zdrowie całego organizmu ma stan uzębienia. Udzielali wskazówek oraz porad, jakie kroki z zakresu profilaktyki stomatologicznej należy podjąć, by kompleksowo zadbać o zdrowie jamy ustnej.
Wśród przebadanych duże grono stanowiły dzieci, które chętnie brały czynny udział w instruktażu prawidłowych technik szczotkowania zębów, pogadankach o wizycie w gabinecie stomatologicznym i zdrowym żywieniu, a wszystko po to, by już od najmłodszych lat propagować prozdrowotne zachowania z zakresu zdrowia jamy ustnej.

Piknik „PUM mieszkańcom Szczecina” cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, dlatego członkowie oddziału PTTS Szczecin mają nadzieję, że wszelkie działania i trud włożony w pracę tego dnia stanie się motywacją dla Szczecinian, by dbać o zdrowe zęby i jamę ustną.

Misją PTSS jest między innymi edukacja w zakresie zdrowia jamy ustnej. Jesteśmy przekonani, że takie akcje jak ta, doskonale realizują wizję całej organizacji.

Opracowały: Karolina Kalemba, Aleksandra Simińska