znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Sąd Okręgowy w Szczecinie zasądził od de...

Sąd Okręgowy w Szczecinie zasądził od dentysty na rzecz pacjenta kwotę 283,5 tys. zł

23.11.2018

Sąd Okręgowy w Szczecinie zasądził od dentysty na rzecz pacjenta kwotę 283,5 tys. zł

Skarżący lekarza mężczyzna od lat miał problemy z zębami. Niejednokrotnie podejmował w tym zakresie leczenie, które okazywało się nieskuteczne. Ostatecznie jego uzębienie w szczęce stało się resztkowe a żuchwa prezentowała liczne ubytki, zęby były starte i rozchwiane

Oskarżony lekarz do którego trafił mężczyzna, jest doktorem nauk medycznych w zakresie stomatologii, ukończył też zagraniczne studia podyplomowe i posiada tytuł „Master of Science in Oral Implantology”. W trakcie leczenia lekarz wykonał u pacjenta kompleksową implantoprotetykę. Jednak już po kilku dniach zaczęły się rozległe komplikacje, dentysta próbował im zaradzić, jednak doszło do konfliktu z niezadowolonym pacjentem, który odmówił zapłaty i leczenie przerwano.

Sprawa trafiła do sądu. Po odwołaniu się przez lekarza od wyroku sąd apelacyjny podtrzymał stanowisko, że nie ulega wątpliwości, iż pozwany doprowadził do pogorszenia stanu zdrowia powoda. Podjął się bowiem leczenia implantologicznego bez poprzedzenia go odpowiednią diagnostyką.

Źródło: www.infodent24.pl