znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Stomatologiczna rzeka w mieście stu most...

Stomatologiczna rzeka w mieście stu mostów, czyli WrocFlow 2015!

31.03.2015

Stomatologiczna rzeka w mieście stu mostów, czyli WrocFlow 2015!

WrocFlow 2015 – Międzynarodowy Kongres PTSS we Wrocławiu największą konferencją PTSS od dwóch lat. PTSS Wrocław znów ustala rekordową frekwencję!

W dniach 27 – 29.03.2015 we Wrocławiu miał miejsce Międzynarodowy Kongres PTSS "WrocFlow" organizowany przez PTSS Wrocław we współpracy z PTSS i BAD. W wydarzeniu wzięło udział blisko 1400 studentów stomatologii oraz młodych lekarzy dentystów. Uczestnicy mieli przyjemność usłyszeć wystąpienia wielu wybitnych wykładowców z Polski i zza granicy. Już w piątek do Wrocławia przybyli studenci z całej Polski, ze wszystkich oddziałów PTSS. Konferencja nieoficjalnie rozpoczęła się imprezą integracyjną we wrocławskim klubie Eter.

Konferencję uroczyście otworzył JM Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. dr hab. Marek Ziętek, który udzielił również swojego patronatu wydarzeniu. Wykład inauguracyjny – "Wielospecjalistyczne leczenie ortodontyczne" wygłosiła Dziekan Wydziału Lekarsko – Stomatologicznego UMed Wrocław dr hab. Beata Kawala, prof. nadzw.. Następnie zaplanowany został blok wykładów anglojęzycznych poprowadzonych przez znakomitych gości z zagranicy – dr Ezio Gheno z Włoch, prof. Zdenek Broukal z Czech oraz dr Mauricio Gonzalez Balut z Meksyku. Wszystkie wystąpienia, zarówno Pani Dziekan jak i zagranicznych wykładowców zostały przetłumaczone, tak aby zarówno polscy jak i anglojęzyczni studenci z English Division z UMed we Wrocławiu mogli w pełni skorzystać z wiedzy przekazanej przez lektorów. Podczas Kongresu dr Mauricio Gonzalez Balut został oficjalnie uhonorowany tytułem Ambasadora Be Active Dentist.

Po przerwie obiadowej uczestnicy dalej zaspokajali swój głód wiedzy, dzięki wybitnym polskim wykładowcom – dr n.med. Bartoszowi Cerkaskiemu, prof. dr hab. Marzenie Dominiak oraz lek. stom. Radosławowi Jadachowi. Tematem wystąpienia pierwszego z polskich prowadzących było „Projektowanie Digital Smile Design – Uśmiech dopasowany do twarzy”. Sala wykładowa we Wrocławskim Centrum Kongresowym Hali Stulecia była ponownie maksymalnie zapełniona, dzięki wykładowi prof. Marzeny Dominiak nt. „Błędów popełnianych w chirurgii stomatologicznej przez młodych lekarzy dentystów”. Nie mogło zabraknąć również Kamila Kuczewskiego, który realizując program edukacyjny DentAssist opowiadał o prowadzeniu trudnych rozmów z pacjentem, co niewątpliwie wpisało się w tematykę poprzednich wykładów. Kongres został zakończony fantastycznym wystąpieniem lek. stom. Radosława Jadacha nt. „Tomografii wolumetrycznej dla lekarza stomatologa praktyka: diagnostyki, decyzji, przypadków, zabiegów”.
Po wszystkich wykładach przyszedł i czas na przyjemności – odbyła się loteria, podczas której każdy uczestnik miał szansę wygrać nagrody ufundowane przez Sponsorów oraz roztrzygnięty został konkurs na szczoteczki firmy Oral–B.

Po sobotniej sesji wykładowej nadszedł czas na relaks. Uczestnicy mogli ponownie po XV – leciu PTSS we Wrocławiu zagościć na tutejszym Stadionie, gdzie odbywał się social program. Organizatorzy postawili uczestnikom nie lada wyzwanie, ustalając dresscode narody świata, jednak wszyscy wykazali się fantastyczną inwencją sprawiając, że wydarzenie nieformalnie połączyło wszystkie narody. W okazałych strojach wszyscy mogli liczyć na pamiątkowe zdjęcie na tle rozświetlonych trybun wrocławskiego Stadionu.

Niedziela przewidziana była jako dzień praktyczny. Dwustu wcześniej zapisanych uczestników miało możliwość uczestniczyć w kilku turach po kilkanaście osób w następujących warsztatach: warsztaty z endodoncji „Tajniki trójwymiarowego wypełniania systemów korzeniowych” organizowane przez firmę Poldent, warsztaty z ortodoncji - „Różne sposoby pozycjonowania zamków oraz doginania łuków ortodontycznych” organizowane przez dr Mauricio Gonzalez Baluta, warsztaty z implantologii, - „Wprowadzenie do implantologii – warsztaty praktyczne na materiale zwierzęcym oraz modelach. Techniki wytwarzania płatów, tworzenia łoża pod implant oraz szycia” organizowane przez firmę Fenice, warsztaty instytutu Blend-a-med Oral-B - „Case study – budowanie wartości w gabinecie stomatologicznym”oraz „Laboratorium Instytutu”, a także warsztaty z prawa medycznego.

Międzynarodowy Kongres PTSS WrocFlow 2015 dobiegł końca, jednak mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności praktyczne długo pozostaną w pamięci.
W imieniu Komitetu Organizacyjnego serdeczne podziękowania dla wszystkich Wykładowców, Gości, Sponsorów, a przede wszystkim dla uczestników Kongresu oraz wszystkich osób z PTSS Wrocław zaangażowanych w wydarzenie, bez których nie mielibyśmy takiej motywacji do działania. PTSS wciąż rośnie w siłę, a wszystko dzięki Wam – członkom zaangażowanym w życie i sukces naszej organizacji.

Więcej o Kongresie Wrocflow 2015 i fotorelacja TUTAJ.

Oprac. Aleksandra Kwiatkowska