znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Szczecińscy studenci PTSS vol.2

Szczecińscy studenci PTSS vol.2

05.01.2018

Szczecińscy studenci PTSS vol.2

Rok akademicki 2017/2018 był dla PTSS Szczecin rokiem szkoleń i warsztatów. Zapraszamy do przeczytania relacji z drugiego spotkania.

W sobotę 2 grudnia br. szczecińscy studenci kierunku lekarsko-dentystycznego mieli przyjemność uczestniczyć
w kolejnych szkoleniach organizowanych przez PTSS oddział Szczecin.

                Szkolenia pt.: „Wizerunek lekarza dentysty w Internecie” oraz „Jak pozyskać pacjentów z zagranicy?” zostały poprowadzone przez Marka Szymczaka (stomatologia.314.pl). Uczestnicy spotkań mieli okazję poznać tajniki tworzenia strony internetowej tak, by przyciągnąć uwagę potencjalnych pacjentów oraz zasady prowadzenia tychże stron. Przekonali się też, jakie są najpopularniejsze faux pas popełniane przez niektórych stomatologów przy tworzeniu witryn. Z kolei na drugim szkoleniu studentom zostały przedstawione krótkie charakterystyki zagranicznych pacjentów, którzy najczęściej przybywają do Polski na leczenie stomatologiczne m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Poznanie cech potencjalnych pacjentów umożliwia przyszłym lekarzom dentystom prowadzenie gabinetu i działalności dostosowanej do zagranicznych potrzeb.
                Na koniec szkoleń uczestnikom zostały wręczone certyfikaty potwierdzające udział, długopisy oraz notesy sygnaturowane przez PTSS o. Szczecin.

                To już drugie szkolenie, które odbyło się w bieżącym 2017/2018 roku akademickim z inicjatywy szczecińskiego oddziału PTSS. Uczestnicy do tej pory mieli okazję szlifować warsztat rozmów z pacjentami na temat stanu higieny jamy ustnej, poznali tajniki tworzenia stron internetowych oraz sylwetki pacjentów z poszczególnych krajów, więc przyszedł czas na praktyczne szkolenie z pokazem na żywo. Wobec tego zapraszamy wszystkich chętnych studentów, stażystów, a także lekarzy dentystów na szkolenie „The Smile Journey – leczenie stomatologiczne w oparciu o DSD” do Szczecina 20 stycznia 2018r.

Formularz zapisów zostanie opublikowany 7 stycznia, punktualnie o godz.21.00 na wydarzeniu za pośrednictwem portalu Facebook. Koszt uczestnictwa to 49zł (dla członków PTSS) oraz 65zł (dla osób spoza PTSS).

Do zobaczenia!

Oprac. Maria Kaźmierska i Aleksandra Simińska