znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Sztuka realizacji marzeń...

Sztuka realizacji marzeń...

03.09.2016

Sztuka realizacji marzeń...

Życie bez celu jest jak dryfowanie po morzu bez wiatru. Każdy człowiek powinien mieć w wielki cel. Statki w portach są bezpieczne, ale przecież rolą statków nie jest stać w porcie. Rozwój, ambicje, marzenia dają naszemu życiu smak.

Czym byłoby życie bez marzeń? – Czy nie byłoby zbyt szare i monotonne. Dzięki wielkim marzeniom stajemy się bardziej doskonałymi wersjami samych siebie – każdego dnia!

Wszyscy umrzemy – taka jest smutna prawda, która dotyczy nas wszystkich. Jeszcze smutniejsze jest to, że większość ludzie nie umrze, ponieważ nigdy tak naprawdę nie żyli. Większość ludzi nie zrealizuje swoich marzeń – nie pojedzie do Azji, nie skoczy ze spadochronu, nie zacznie występować publicznie, nie napisze książki, i nie odważy się zrobić wielu wspaniałych rzeczy, o których całe życie marzyli.

Tak jak mówił Steve Jobs (twórca firmy Apple) – to co łączy nas wszystkich to śmierć – to dotyczy Ciebie i Twoich bliskich. Nikt jeszcze nie uciekł przed śmiercią i jest ona czymś więcej niż tylko czysto intelektualnym konceptem.
Śmierć jest jednym z najlepszych wynalazków życia – zabiera to co stare, by dać miejsce temu co nowe. Dziś jesteś młody, ale nie tak długo od tej chwili powoli staniesz się stary, by w końcu umrzeć i ustąpić miejsca kolejnym pokoleniom.

Nasz czas jest ograniczony, więc nie zmarnuj go żyjąc życiem innych ludzi. Nie podporządkowuj się dogmatom, które są wynikiem myślenia innych ludzi. Nie pozwól, by czyjeś opinie zagłuszyły Twój wewnętrzny głos – i to co najważniejsze miej odwagę kierować się głosem swojego serca i intuicją - One w jakiś sposób wiedzą kim naprawdę pragniesz zostać – cała reszta jest drugorzędowa.

Nie ważne, kim jesteś i co robisz pamiętaj:
1. Miej w życiu wielki cel
Nie bój się marzyć. Warto głęboko wierzyć w to, że każdy z nas przyszedł na świat w określonym celu i jego rolą na Ziemi jest ten cel osiągnąć. Życie byłoby niczym, gdyby nie wyzwania, które życie przynosi każdego dnia. Dziś jest ten dzień – dzień, który znów przybliży cię do spełnienia Twoich własnych celów.
Masz cel? – Zrób plan, i tak jak samolot potrzebuje 100% mocy silników żeby wystartować tak Ty rusz do przodu z całą siłą. Może droga nie jest najłatwiejsza, ale po latach najbardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś.
2. Nie bój się popełniać błędów
Wszystkie popełnione błędy w obliczu przemijającego czasu są zapominane. Po latach boli tylko to, czego ‘nie odważyłeś się zrobić’. Życie nie kończy się na jednym sukcesie czy porażce – życie to nieustające pasmo zmiennych okoliczności i sytuacji, którym zawsze trzeba stawić czoła. Błędy są jak kierunkowskazy – odkrywają niewidzialną mapę, która do tej pory była dla Ciebie nieodgadniona.
Wytrwałość, konsekwencja, proces uczenia, i determinacja pomogą Ci przezwyciężyć wszystkie problemy. Nie bój się popełniać błędów – to one kształtują Twój charakter.
3. Pozbądź się ograniczeń
Jedną z największych barier, jakie stawi Ci życie jest Twój własny umysł. Jesteś wyjątkowy – jesteś jednym z milionów plemników, który wygrał wyścig do komórki jajowej. Żyjesz we wspaniałych czasach, które dają Ci więcej możliwości niż kiedykolwiek w historii ludzkości. Masz wielki dar i umiejętności, które codziennie szlifujesz. Nie zmarnuj tego przez własne ograniczenia.

Życzę Ci z całego serca tego co najlepsze!

Opracował: Kamil Kuczewski, DentalWay, tel. 733 203 682, mail: biuro@dentalway.pl 

Szkolenie "Idealna prezentacja stomatologiczna" https://prezentacjastomatologiczna.evenea.pl/