znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Trenerzy PAPS i W&H Poland w służbie hig...

Trenerzy PAPS i W&H Poland w służbie higienistek stomatologicznych

08.03.2018

Trenerzy PAPS i W&H Poland w służbie higienistek stomatologicznych

Trenerzy PAPS poprowadzą szkolenia przygotowujące higienistki stomatologiczne do pracy w oparciu o nowy protokół terapeutyczny: Guided Biofim Therapy.

Trenerzy PAPS poprowadzą szkolenia przygotowujące higienistki stomatologiczne do pracy w oparciu o nowy protokół terapeutyczny: Guided Biofim Therapy.

Na konferencji prasowej, zorganizowanej przy okazji odbywających się w Krakowie XXVI targów Krakdent, W&H Poland poinformowało o podpisaniu z Polską Akademią Profilaktyki Stomatologicznej (PAPS) umowy o współpracy przy przeprowadzeniu ogólnopolskiego programu szkoleń dla higienistek stomatologicznych, przygotowujących do wdrożenia klinicznego nowego protokołu postępowania zabiegowego: Guided Biofilm Therapy.

Guided Biofilm Therapy (GBT) to udokumentowane naukowo1, usystematyzowane i przewidywalne rozwiązanie stanowiące podstawę nowoczesnej, profesjonalnej profilaktyki stomatologicznej. Obejmuje protokoły zabiegowe oparte o indywidualną diagnozę pacjenta i ocenę ryzyka terapii dla uzyskania optymalnych rezultatów. Leczenie prowadzone jest w sposób minimalnie inwazyjny, przy zachowaniu maksymalnego poziomu komfortu, bezpieczeństwa i skuteczności.

Równolegle ze startem programu edukacyjnego odbyła się polska premiera najnowszej generacji urządzenia szwajcarskiej firmy EMS do kompleksowej profilaktyki stomatologicznej: AIRFLOW® Prophylaxis Master. Urządzeniezostało zaprojektowano tak, aby ściśle współpracowało z trzema głównymi etapami będącymi podstawą protokołu Guided Biofilm Therapy (GBT).

Przeznaczone do intensywnego wykorzystywania przez profesjonalistów, nowe urządzenie cechuje się wyjątkową ergonomią, wysoką precyzją, łatwą obsługą i konserwacją, a także zgodnością z najwyższymi standardami dotyczącymi higieny. Aby jednak w pełni wykorzystać możliwości najnowszych technologii AIRFLOW®, PERIOFLOW® i PIEZON® konieczne jest  wdrożenie do praktyki nowych protokołów postepowania terapeutycznego.

Stąd decyzja wyłącznego importera produktów EMS w Polsce, firmy W&H Poland o poszerzeniu współpracy z Polską Akademią Profilaktyki Stomatologicznej, której trenerzy ukończyli specjalistyczne szkolenia Master of Prophylaxis w ramach Swiss Dental Academy, globalnego partnera edukacyjnego firmy EMS.

W&H Poland konsekwentnie wspiera rozwój zawodowy lekarzy dentystów, higienistek stomatologicznych oraz personelu pomocniczego. Ogromny sukces jakim okazała się nasza inwestycja w ultra-nowoczesne Centrum Szkoleniowe w Warszawie utwierdził nas w przekonaniu, że takie działania należy kontynuować. Współpraca z bardzo dynamiczną i profesjonalną w swoich działaniach organizacją jaką jest Polska Akademia Profilaktyki Stomatologicznej umożliwi nam jeszcze skuteczniejsze dotarcie z kompleksową ofertą edukacyjną do szerokiego grona naszych Klientów.” - powiedział Wojciech Augustyniak, General Manager W&H Poland.

Anita Walczak, Prezydent PAPS: „Fundamentalnym celem naszego Stowarzyszenia jest umożliwienie higienistkom stomatologicznym uzyskania wiedzy na najwyższym, światowym poziomie. Wysokie zapotrzebowanie na nią potwierdza między innymi spektakularny sukces frekwencyjny jakim okazał się zeszłoroczny I Kongres PAPS czy tempo zapisów na II Kongres, który odbędzie się w dniach 25-26 maja 2018r w Iławie - nie było wcześniej w Polsce oferty edukacyjnej dla higienistek na tak wysokim poziomie merytorycznym. Współpraca z firmami W&H Poland i EMS pozwoli nam na dotarcie z najnowszą wiedzą bezpośrednio do gabinetów stomatologicznych i pomoc we wdrożeniu jej do codziennej praktyki klinicznej.”

-------------

Polska Akademia Profilaktyki Stomatologicznej (PAPS) to niezależna organizacja zrzeszająca higienistki stomatologiczne, której misją jest edukacja podyplomowa i wspieranie rozwoju zawodowego higienistek w Polsce oraz budowanie świadomości pacjentów nt. roli higienistki w profilaktyce chorób jamy ustnej.

W&H Poland to polski oddział światowego lidera w produkcji sprzętu stomatologicznego: W&H Dentalwerk z siedzibą w Bürmoos, Austria. Założona w 1890 roku zatrudnia obecnie ponad 1400 pracowników, eksportując swoje produkty do ponad 110 krajów. Firma posiada dwie fabryki w Bürmoos (Austria), i jedną w Brusaporto (Włochy) oraz 18 przedstawicielstw w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Jednocześnie W&H pozostaje firmą rodzinną, której fundamentalnymi wartościami są zrównoważany rozwój i odpowiedzialność społeczna.

EMS (Electro Medical Systems) z siedzibą w Nyon (Szwajcaria) to producent wysokiej klasy urządzeń do medycznych do profilaktyki stomatologicznej, ortopedii i urologii. Firma zatrudnia ponad 400 wysokiej klasy specjalistów, a jej filozofia oparta jest o ponad 200-letnią tradycję szwajcarskiego regionu Vallée de Joux – nacisk na zachowanie najwyższej precyzji w najdrobniejszych szczegółach.

1) GBT uwzględnia zalecenia dotyczące profesjonalnego, mechanicznego usuwania płytki nazębnej (Professional Mechanical Plaque Removal) oraz higieny jamy ustnej (OHI) w warunkach domowych rekomendowane przez Europejską Federację Periodontologiczną (EFP).