znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Uchwyć niemożliwe!

Uchwyć niemożliwe!

31.08.2019

Uchwyć niemożliwe!

Pomysł narzędzia BTR Pen narodził się w 2016 roku. Koncepcja projektu z pozoru nie była skomplikowana - zwykła pętla zaciskająca się na elemencie, który za jej pośrednictwem można przemieścić z trudno dostępnego miejsca. Już rok później powstał pierwszy prototyp, jednak realizacja techniczna i dostosowanie projektu do potrzeb endodoncji okazały się dużym wyzwaniem.

BTR Pen (Broken Tools Remover Pen) to innowacyjne narzędzie do wyciągania złamanych instrumentów endodontycznych z kanałów korzeniowych. 

Po trzech latach doskonalenia, Cerkamed oddał w ręce swoich klientów narzędzie, które jest połączeniem prostoty, wyrafinowania i funkcjonalności.

BTR Pen to niewątpliwy hit największych tegorocznych międzynarodowych targów stomatologicznych IDS w Kolonii. Narzędzie zdobyło ogromną popularność zarówno wśród entodontów w kraju, jak i za granicą.

Jak pokazuje praktyka lekarska, zastosowanie urządzenia BTR Pen daje najlepsze i najszybsze rezultaty, szczególnie w trudnych przypadkach złamania długich i bardzo elastycznych narzędzi endodontycznych. BTR Pen stanowi również idealne rozwiązanie w usuwaniu instrumentów endodontycznych z zakrzywionych kanałów korzeniowych, jak i z kanałów z szerokim otworem wierzchołkowym.

Na uwagę zasługuje prosta konstrukcja narzędzia, która sprawia, że opanowanie techniki obsługi narzędzia przychodzi z łatwością i daje możliwość pracy jedną ręką.

Niewątpliwą zaletą narzędzia, która decyduje o jego funkcjonalności jest dostępność czterech wariantów końcówek roboczych z pętlą, które w zależności od rozmiaru cechują się różną wytrzymałością. W chwili obecnej posiadamy najcieńszą dostępną na rynku końcówkę roboczą o średnicy 0,2 mm, która daje jeszcze większe możliwości w praktyce endodontycznej.

Prezentacja urządzenia na załączonym filmie!