znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > W tym roku Dental Spaghetti obchodzi „18-tkę”

W tym roku Dental Spaghetti obchodzi „18-tkę”

11.03.2019

W tym roku Dental Spaghetti obchodzi „18-tkę”

Dr n. med. Maciej Żarow: "W tym roku nasz kongres Dental Spaghetti (12-13 kwiecień 2019) obchodzi „18-tkę”, a więc wchodzi w swoją dojrzałość!"

Drodzy Koledzy,

To wielka przyjemność móc przygotowywać dla Was coroczny program Dental Spaghetti.
W tym roku nie obędzie się bez tematów „trendy”… nie obędzie się też bez sentymentów…

Ortodoncja jest „Trendy” !!!
Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się postawić na ortodoncję i zaprosić wspaniały duet ortodontyczno-protetyczny z Rzymu: Dr Andrea Bazzucchi / Dr Antonello Pavone, którzy przedstawią idealną współpracę ortodontyczno-odtwórczą, tak ważną dzisiaj dla nowoczesnej praktyki stomatologicznej.
Czy lekarz praktykujący ogólnie może wykonywać leczenie ortodontyczne? Jakie narzędzia ułatwiają dzisiaj planowanie w ortodoncji? Czy najpierw stomatologia odtwórcza, a potem ortodoncja? Czy też na odwrót? Czy ortodoncja może być wstępem do „anti-aging therapy”? Na te pytania odpowie nam wspaniały duet z „wiecznego miasta”.

Czy leczenie odtwórcze może zastąpić ortodoncję?
W tym toku gościmy jednych z najwybitniejszych - naszym zdaniem - stomatologów z zakresu estetycznej stomatologii adhezyjnej na świecie. Dr Paulo Monteiro - ekscytujący showman z grupy Style Italiano - pokaże tajniki swoich estetycznych tricków, które zastępują? A może też tylko uzupełniają ortodoncję? Tego dowiemy się podczas wykładów!
Federico Ferraris - technik dentystyczny i stomatolog w jednej osobie, zaprezentuje protokoły adhezyjne, które koniecznie musicie skopiować do swojej praktyki, jeśli chcecie zwiększyć przewidywalność waszych prac estetycznych! Wykłady Federico rezerwowane są na świecie na wiele lat do przodu - dlatego cieszymy się, że możemy go gościć w Krakowie!

Jak planować estetykę przodu za pomocą implantów i nie wpaść jak „śliwka w kompot”?
To coraz częściej zadawane przez praktyków pytanie. Nie sztuką jest bowiem wszczepić implant, ale sztuką jest go zaplanować w taki sposób, aby stomatolog odtwórczy mógł zrealizować oczekiwania estetyczne pacjenta. Czy to zawsze jest możliwe? I jak zminimalizować ryzyko? Dowiemy się już nie niebawem z wykładu Prof. Tiago Borges’a pochodzącego z przepięknego Porto w Portugalii.

Dental Spaghetti z sentymentem i wybitnymi mentorami!
Z ogromną radością i sentymentem witamy na Dental Spaghetti dwie wielkie osobistości i moich/naszych mentorów:
Dr Marco Nicastro - wykładowca który jest z Dental Spaghetti od pierwszego kongresu, dzisiaj wiceprezydent Europejskiego Towarzystwa Stomatologii Estetycznej oraz jeden z najbardziej zachowawczych protetyków na świecie, w czasie wykładu odkryje tajniki minimalnego szlifowania zębów w zależności od planowanego materiału ceramicznego. Niby banał, ale chyba każdy z nas potrzebuje takiego szkolenia w dobie wielu dostępnych materiałów ceramicznych. Czy zawsze można szlifować na „ostrze noża”? Kiedy powinno się, a kiedy nie? Jak różnica jest w preparacji pod popularny E max, a nowej generacji tlenek cyrkonu? I do tego jak przystało na dr Nicastro, dopowie o tak ważnej dla odbudowy estetycznej - funkcji!

Marco mówi, że Dental Spaghetti i Kraków było dla niego: „jak miłość od pierwszego wejrzenia”… Posłuchamy dlaczego…

Jego szkolny kolega - dr Marco Martignoni - były prezydent Europejskiego Towarzystwa Endodoncji - jeden z najwybitniejszych endodontów na świecie opowie nam o związkach nowoczesnej endodocji ze stomatologią odtwórczą, również tą dotyczącą odcinka estetycznego. A o tym, że wybitny endodonta potrafi wykonać niemniej wybitną estetykę przekonacie się na wykładzie dr Martignoniego.

A może pakiet z kursami praktycznymi ?
Dla tych którzy uwielbiają praktykę zapraszamy do wyboru pakietów ze wskazanym kursem przedkongresowym. Możecie wybrać pomiędzy:
- Kursem zamykania diastem z dr Paulo Monteiro
- Kursem odbudowy zębów bocznych ze światowej sławy prof. Louisem Hardanem (twórcą MDP dental photography)
- Seminarium praktycznym dotyczącym Funkcji i Estetyki; organizowanym przez Europejskie Towarzystwo Stomatologii Estetycznej
- Kursem minimalizacji ryzyka podczas leczenia endodontycznego w oparciu o rozwiązania systemowe Maillefer z dr Marco Martignoni.

Jak mogliście zauważyć, będzie się działo …! I to bardzo…!
Nie przegapcie więc tegorocznego kongresu Dental Spaghetti!

Dr n. med. Maciej Żarow
Komitet Organizacyjny