znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > WDI 2019: KOLEJNY SZCZYT ZDOBYTY [ZDJĘCIA]

WDI 2019: KOLEJNY SZCZYT ZDOBYTY [ZDJĘCIA]

04.06.2019

WDI 2019: KOLEJNY SZCZYT ZDOBYTY [ZDJĘCIA]

Wrocław implantoprotetyką stoi – przekonali się o tym uczestnicy reaktywowanych WDI 2019 „Osteokonfrontacje”, które odbyły się na przełomie maja i czerwca.

Wrocławskim Dniom Implantologii od zawsze towarzyszył motyw związany ze wspinaczką górską, a nawet himalaizmem. Już w poprzednich edycjach organizatorzy przekonywali, że każdy ma swoje szczyty do zdobycia, również te zawodowe, a wyzwania najlepiej realizować w grupie. Nie było więc zaskoczeniem, że do Wrocławia, z wykładem inauguracyjnym zawitał Jan Mela, podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku. Pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu. Podczas WDI znów musiał wzbić się na wyżyny, aby przekonać uczestników WDI, że „niemożliwe nie istnieje”. Udało się – Mela w ciągu kilkudziesięciu minut zdobył swój kolejny szczyt – tak przynajmniej mówiło się w kuluarach, nie szczędząc pochwał skromnemu podróżnikowi.

– Czym jest niemożliwe? Czasem lubimy wymówki, narzekanie. Ludzie mają tendencję do wprowadzania się w stan wymyślonej „niepełnosprawności”. Nikt nie mówi, że będzie łatwo, ale zawsze trzeba próbować osiągać swoje cele – podkreślał gość specjalny WDI 2019.

Ośmiotysięcznik „Master”

A propos realizacji celów i himalaizmu, warto przypomnieć sobie zdjęcie, które w ostatnim czasie obiegło internet i trafiło do miłośników gór. Przedstawiało kolejkę (dosłownie) chętnych do zdobycia ośmiotysięcznika. Nie oceniamy, czy aby przypadkiem nie jest to wypaczenie pięknej idei wspinaczki, ale zdjęcie pozwala na pewne skojarzenie. Podobne zainteresowanie dotyczy pierwszych w Polsce podyplomowych studiów implantoprotetycznych European Master Degree in Oral Implantology, które w 2020 roku ruszą za inicjatywą Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Projekt, podczas WDI 2019 ogłosili wspólnie prof. Marzena Dominiak oraz Rektor prof. Marek Ziętek. Choć oficjalną wstęgę przecięto w ostatni weekend, a rekrutacja ruszy dopiero jesienią tego roku, telefon w sekretariacie PTS grzeje się do czerwoności. Szansę na zdobycie swoich implantoprotetycznych Himalajów będzie miało kilkunastu śmiałków. Szczegóły na stronach PTS już wkrótce.

CAŁOŚĆ: http://www.osteokonfrontacje.pl/