znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Wspierasz Eko z Targami KRAKDENT? Naturalnie!

Wspierasz Eko z Targami KRAKDENT? Naturalnie!

17.02.2020

Wspierasz Eko z Targami KRAKDENT? Naturalnie!

W trosce o środowisko zmieniają się nawyki konsumenckie. Rezygnujemy z plastikowych słomek czy foliowych jednorazówek. Częściej sięgamy po produkty w biodegradowalnych opakowaniach.

Rosnące zainteresowanie ekologią nie omija branży stomatologicznej. Coraz popularniejszy staje się trend „green dentistry” - oznaczający wprowadzanie kompleksowych procesów i rozwiązań ograniczających negatywny wpływ czynności odbywających się w gabinecie stomatologicznym na środowisko naturalne. Na zbliżających się Międzynarodowych Targach Stomatologicznych KRAKDENT® w Krakowie, które w dniach 12-14 marca odbędą się w EXPO Kraków, poznamy bogaty wachlarz rozwiązań zgodnych z ideą „green dentistry”.

Naturalnie najlepsi – to hasło zbliżającej się edycji. Z jednej strony podkreśla pozycję i uznanie jakim cieszy się wydarzenie, a z drugiej troskę organizatora o środowisko. Dlatego też podczas tegorocznych Targów KRAKDENT® będzie można zapoznać się z ofertą wystawców posiadających w swoim asortymencie produkty eko. Doskonałym przykładem jest firma CURADEN POLSKA, która prowadzi działania pomagając organizacjom ekologicznym w oczyszczaniu delikatnych raf koralowych z osadów przemysłowych. Wykorzystywane są przy tym szczoteczki Curaprox CS 5460 ultra soft. Z kolei Euronda dba m.in. o oszczędność zużywanej wody. Projektując nowy autoklaw, największy w ofercie, wdrożyła nową specjalną pompę, która pozwala zużywać zaledwie 0,8 l wody w każdym cyklu zamiast 70 l. MyEcoBrush oferuje szczoteczki do zębów, kubki i etui do bambusowe, z kukurydzy i pszenicy, a więc w pełni biodegradowalne.

Niespodzianka czeka na wszystkich uczestników kursów i warsztatów KRAKDENT-edu (w tym oczywiście Kongresu Stomatologicznego Dental Spaghetti). Każdy uczestnik otrzyma upominek - bambusową szczoteczkę. Mają one przypominać, że zdrowie i troska o ekologię idą w parze.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia strony, https://krakdent.pl/pl/dla-zwiedzajacych/green-dentistry-na-targach-krakdent.html na której znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat zbliżających się targów.

Tagi: krakdent