znajdujesz się: Strona główna > Aktualności > Zapraszamy na II MAZOWIECKIE SPOTKANIA S...

Zapraszamy na II MAZOWIECKIE SPOTKANIA STOMATOLOGICZNE

13.04.2016

Zapraszamy na II MAZOWIECKIE SPOTKANIA STOMATOLOGICZNE

W tym roku program czerwcowych Spotkań jest jeszcze bardziej wszechstronny...

Spotkania są organizowane przez Komisję ds. Lekarzy Dentystów Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Odbędą się w dniach 17- 18. czerwca w hotelu „Warszawianka” w Jachrance niedaleko Warszawy.

Poprzednia edycja imprezy, ubiegłoroczne I Spotkania Stomatologiczne zgromadziły kilkuset uczestników i ponad dwudziestu wykładowców. Ich tematyka związana była z  pracą dentysty i najnowszymi zdobyczami stomatologii w dziedzinach takich jak: endodoncja, implantologia, ortodoncja, profilaktyka próchnicy, diagnostyka nowotworów, zagadnienia prawne i marketingowe. Wykładowcy mówili nawet o problemie stanu kręgosłupa i mięśni szkieletowych stomatologów.

W tym roku program czerwcowych Spotkań jest jeszcze bardziej wszechstronny. Zawarto nim pełny przegląd zagadnień najbardziej interesujących dużą grupę lekarzy dentystów, tych doświadczonych i tych rozpoczynających dopiero karierę zawodową.

Uczestnikom zaproponowano w tym roku warsztaty z rehabilitacji kręgosłupa, implantologii, ochrony danych osobowych, kompetencji miękkich, elektronicznej dokumentacji medycznej i endodoncji. Poprowadzą je m.in.: dr n. med. Maciej Michalak, dr Wojciech Krówczyński. mgr Michał Prawda, dr Kamil Kuczewski. Warto zwrócić uwagę, że, przy całym bogactwie programu, będzie możliwość wyboru według indywidualnych preferencji co do tematyki i osób prowadzących wykłady.

W gronie wykładowców znajduje się także dr Małgorzata Zadurska, konsultant wojewódzki ds. ortodoncji, dr Jolanta Kostrzewa-Janicka, konsultant wojewódzki ds. protetyki. Gościnnie na Spotkaniach wykładać będzie prof. Marzena Dominiak z Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego, z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego – dr Zbigniew Hamerlak. Będzie też dr Michał Ciurzyński, dr  Marta Wróblewska i wielu innych wykładowców, znanych i cenionych w środowisku stomatologicznym za swoją wiedzę i dorobek naukowy.

„Organizowanie takiego zdarzenia jest jednym z naszych zadań, które ustaliliśmy sobie jako Komisja ds. Lekarzy Dentystów naszej izby”, mówi Marta Klimkowska-Misiak, wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, „podczas tych mazowieckich spotkań chcieliśmy połączyć dwa elementy, czyli uaktualniania naszej wiedzy zgodnie z obowiązującymi przepisami, z obowiązkami, które na nas nakłada chociażby ustawa o zawodzie lekarza i rozporządzenie o realizacji obowiązku kształcenia ustawicznego. No i ten drugi element, bardzo ważny to integracja.”

Dodatkowe informacje na temat II Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych znajdziemy na stronie internetowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie - www.oilwaw.org.pl lub przez kontakt telefoniczny lub emailowy z Małgorzatą Rajcą z OIL, tel.: 22 54 28 308, m.rajca@oilwaw.org.pl.